• Посилання скопійовано

Мінприроди хоче відновити екологічні перевірки на підприємствах

Україні потрібно переглянути дію мораторію, який забороняє здійснювати перевірки бізнесу в частині дотримання природоохоронного законодавства - Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак

Мінприроди хоче відновити екологічні перевірки на підприємствах

Україні потрібно переглянути дію мораторію, який забороняє здійснювати перевірки бізнесу в частині дотримання природоохоронного законодавства. Про це в ефірі телеканалу ZiK сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Протягом кількох останніх років в Україні діє мораторій на перевірки бізнесу,  покликаний знизити адміністративний тиск на підприємців. Однак  за словами Міністра екології, у процесі лібералізації умов для ведення бізнесу виникають ситуації, коли недобросовісні суб’єкти господарювання прикриваються діючим законом, забуваючи про довкілля і загрози, які їх діяльність становить для  життя і здоров’я громадян.

«Я виступаю за те, щоб відновити право здійснювати  перевірки, які стосуються довкілля.  Зараз ми не маємо можливості їх здійснювати належним чином», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів.

На сьогодні для того, щоб Державна екологічна інспекція перевірила будь-яке підприємство, потрібно отримати звернення від громадян, звернутися до Державної регуляторної служби. Своєю чергою, ДРС повідомляє підприємство про проведення такої перевірки.

«Ця процедура триває кілька тижнів. Якщо забруднювача повідомити за два тижні,  що до нього прийдуть на територію і будуть перевіряти, то він встигне підготуватися і  буде вживати якісь заходів», - пояснив Остап Семерак.

За його словами, такий стан справ не дозволяє державі повністю здійснювати екологічний нагляд та контролювати екологічну ситуацію на місцях.

Він запевнив, що Мінприроди надалі наполягатиме на відновленні контролюючих функцій Державної екологічної інспекції та розробило відповідну постанову, націлену на послаблення діючого мораторію на здійснення перевірок у природоохоронній сфері.

Нагадаємо, з серпня  2014 року в Україні було запроваджено мораторій на перевірки малого бізнесу. Щороку парламент продовжує його дію. Закон "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачає повну заборону усіх планових перевірок, зокрема і в природоохоронній сфері.

***

Читайте також:

Джерело: Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024170
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 556
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 8986
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024167
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460