Главная Все новости Труд и социальная защита Трудовые отношения

За необоснованный отказ в трудоустройстве планируют штрафовать

Работодателей предлагают штрафовать за привлечение работников к работе, не обусловленной трудовым договором, и необоснованные отказы в приеме на работу

15 травня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №10294 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового регулювання гарантій реалізації особою прав на працю».

 

Що пропонується?

1. Зобов'язати органи з питань зайнятості за погодженням із власниками або уповноваженими ними органами щорічно встановлювати додаткові квоти (броню) щодо працевлаштування неповнолітніх, тимчасово переміщених осіб, осіб з інвалідністю, учасників АТО, осіб старших сорока років та інших осіб, визначених на підставі кодифікованого закону про працю (без урахування обов’язкових квот (броні) відповідно до закону.

2. Заборонити необґрунтовану відмову у прийнятті на роботу. Власник або уповноважений ним орган протягом трьох робочих днів, на вимогу фізичної особи, зобов’язаний буде надати письмове обґрунтоване повідомлення про причини відмови у прийнятті на роботу, наявність інших вакансій, роз’яснення можливості оскарження відповідного рішення.

3. Правила внутрішнього трудового розпорядку не поширювати на трудові договори у випадку роботи вдома.

4. Запровадити таку підставу для відмови у прийнятті на роботу або припинення трудового договору, як надання фізичною особою підроблених документів та/або завідомо неправдивої інформації щодо професійного досвіду, освіти, стану здоров’я, якщо така інформація є суттєвою для виконання трудової функції за трудовим договором, крім випадків, коли роботодавець вимагає надання фізичною особою інформації, надання якої заборонено законом.

5. Переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці також надавати працівникам, які мають інвалідність, працівникам на утриманні яких перебуває інвалід першої або другої групи, дитина-інвалід, інвалід з дитинства.

6. Передбачити відповідальність роботодавця у разі:

  • необґрунтованості відмови у прийнятті на роботу -  двократний розмір мінімальної зарплати за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні;
  • залучення працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з працівником -  30-кратний розмір мінімальної зарплати.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / Трудовые отношения
Теги:
Ответственность , Законопроекты , Штрафы , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрыть +