Главная Все новости Упрощенная система Юрлица на едином налоге

Перед переходом на единый налог получили возвратную финпомощь: какие последствия?

Если возвратная финпомощь получена еще на общей системе налогообложения и не возвращена в течение 12 календарных месяцев, когда предприятие уже находилось на упрощенной системе, то такая помощь облагается единым налогом

ДФС у Запорізькій області нагадує, що доходом платника єдиного податку — юрособи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ПКУ.

Водночас, не включаються до доходу суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Для платників єдиного податку ІІІ групи (юросіб) дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухобліку) щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. 44.2 та 44.3 ПКУ (який здійснюється згідно з НПБО та/або іншими нормативно-правовими актами з питань бухгалтерського обліку).

Відповідно до П(С)БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінку доходу може бути достовірно визначено.

Оскільки неповернена протягом 12 календарних місяців поворотна фінансова допомога зумовлює зростання власного капіталу, то сума такої допомоги визнається доходом, який підлягає оподаткуванню єдиним податком.

Отже, якщо поворотну фінансову допомогу отримано під час перебування підприємства на загальній системі оподаткування та не повернено протягом 12 календарних місяців, коли підприємство вже перебувало на спрощеній системі оподаткування, то така допомога оподатковується єдиним податком.

Зазначена норма передбачена п. 292.1пп. 3 п. 292.11п. 292.13пп. 296.1.3 ПКУ.

***

Читайте також:

Джерело
ДФС у Запорізькій області
Рубрика:
Упрощенная система / Юрлица на едином налоге
Теги:
Единый налог , Финансовая помощь

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?