Главная Все новости Госрегулирование Другое

Какие особенности правового регулирования профсоюзов?

Что такое профсоюз и какие особенности его правового регулирования? Об этом читайте в разъяснении Минюста

Міністерство юстиції України на своїй сторінці у facebook пояснює що таке профспілка і які особливості її правового регулювання.

Майже кожному громадянину України бодай раз у житті доводиться укладати трудовий договір, розраховуючи на вчасне отримання належного розміру заробітної плати та те, що умови праці відповідатимуть встановленим нормативам робочого часу та відпочинку.

Проте, ніхто не застрахований від свавілля окремих роботодавців, керівників підприємств, організацій. Разом з тим, чим більше працівників об’єднуються для захисту своїх порушених прав, тим ефективніше вони можуть захистити свої права та домогтись виконання роботодавцем законних вимог трудового колективу.

Згідно із законодавством, громадяни мають можливість на основі вільного волевиявлення без будь-якого дозволу створювати професійні спілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначеному їх статутами, брати участь у роботі профспілок.

Що ж являє собою профспілка та які особливості її правового регулювання?

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»профспілка – добровільна неприбуткова громадська організація, що об’єднує громадян, пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).

Дія цього Закону поширюється на діяльність профспілок, їх організацій, об’єднань профспілок, профспілкових органів і на профспілкових представників у межах їх повноважень, на роботодавців, їх об'єднання, а також на державні органи та органи місцевого самоврядування.

Особливості застосування цього Закону у Збройних Силах України (для військовослужбовців), Національній поліції, Державній кримінально-виконавчій службі України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України встановлюються відповідними законами.

Законодавство про профспілки, відповідно до ст. 4 Закону про профспілки, складається з Конституції УкраїниЗакону України «Про об’єднання громадян»Закону про профспілкиКодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до них.

Однак, звертаємо увагу засновників профспілок, що Закон України «Про об’єднання громадян», втратив чинність на підставі Закону України «Про громадські об’єднання» (далі – Закон про об’єднання), який не містить положень, які б визначали, що сфера його діяльності поширюється на правовідносини у сфері утворення, державної реєстрації змін до відомостей та припинення професійних спілок.

Статтею 1 Закону про об’єднання визначено, що громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Згідно зі ст. 2 Закону про об’єднання дія цього закону не поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення, зокрема, саморегулівних організацій, організацій, які здійснюють професійне самоврядування та непідприємницьких товариств (які не є громадськими об'єднаннями), утворених на підставі інших законів.

З огляду на викладене, профспілки не є громадськими організаціями у розумінні ст. 1 Закону про об’єднання.

Тож, враховуючи, що документи, які подаються для державної реєстрації всеукраїнських професійних спілок, їх об’єднань, первинних, місцевих, обласних, регіональних та республіканських професійних спілок, їх організацій та об’єднань, не повинні суперечити вимогам Конституції та законів України, установчі документи (статути (положення) профспілок не повинні містити посилання на Закон України «Про об’єднання громадян».

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Неприбыльные учреждения , Регистрация , Трудовые отношения

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме