Головна Усі новини Держрегулювання Інше

НБУ рекомендує збільшити штрафи за несплату податків

Нацбанк рекомендує Кабміну збалансувати податкове навантаження на суб'єктів господарювання та фізосіб із впровадженням більш якісної системи адміністрування податків. А також ініціювати зміни до законодавства для збільшення відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату податків

Нацбанк рішенням  від 28.05.2019 р. №21-рд схвалив  Рекомендації Кабінету Міністрів України стосовно впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України.

У них з метою створення умов щодо забезпечення реалізації НБУ політики цінової стабільності, а також сприяння фінансовій стабільності та досягнення стійких темпів економічного зростання, Нацбанк рекомендує:

1. Під час планування показників Державного бюджету України та реалізації політики державних запозичень і податкової політики враховувати зобов'язання НБУ щодо досягнення цілей з інфляції та здійснювану ним грошово-кредитну (монетарну) політику, спрямовану на їх досягнення.

2. Впровадити окремі механізми розширення бази потенційних інвесторів, у тому числі шляхом спрощення доступу фізичних осіб до ринку ОВДП в національній та іноземних валютах та (або) відновлення практики запозичень у фізичних осіб за допомогою казначейських зобов'язань.

3. З метою зниження валютних ризиків збільшувати частку державних внутрішніх гривневих запозичень поглиблювати ринок державних цінних паперів, подовжувати середньозважену строковість ОВДП.

4. З метою прискорення валютної лібералізації та покращення інвестиційного клімату активізувати роботу з імплементації Україною рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо боротьби з ухиленням від оподаткування (Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування і виведенням прибутку з-під оподаткування (Base Erosion and Profit Shifting).

5. Під час планування змін у системі оподаткування, забезпечити якісне прогнозування змін в обсягах та графіках бюджетних доходів та попередження ризиків виникнення прихованого дефіциту державного бюджету та/або тривалих касових розривів у його виконанні. Передбачити надійні компенсатори можливого тимчасового зменшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів під час планування змін у системі оподаткування.

6. З метою детінізації економіки збалансувати податкове навантаження на суб'єкти господарювання та фізичних осіб із впровадженням більш якісної системи адміністрування податків. Ініціювати зміни до законодавства України для збільшення відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату податків.

Як саме буде впроваджуватися збільшення відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату податків, у рекомендаціях НБУ не йдеться. Чекаємо рішення Уряду.

***

Читайте також:

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Відповідальність , ПКУ , Фінанси

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі