Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Здаєте в оренду свою нерухомість: які податкові наслідки?

Податківці навели правила оподаткування ПДФО та військовим збором орендної плати та вказали на обов'язок відзвітувати про це

ДФС у Луганській області повідомила, що громадянин – власник квартири має можливість здавати в оренду своє майно як фізична особа або як суб’єкт підприємницької діяльності - фізособа - підприємець.

У випадку вибору реєстрації фізособою – підприємцем, доцільно зареєструватися в одній з груп платників єдиного податку та виконувати податкові зобов’язання за правилами обраної групи відповідно до вимог ПКУ.

Статтями 319 і 320 ЦКУ визначено, що власник майна має право вільно ним розпоряджатися і використовувати, в тому числі, для підприємницької діяльності. Це положення дає можливість власникам житла здавати його в оренду на основі платного договору. Орендодавець та орендар самі визначають розмір плати за користування житлом. ПКУ визначено, що розмір податкового зобов’язання з доходу від здачі житла в оренду обчислюють на основі орендної плати, зазначеної в договорі. Сума фіскального зобов’язання не може бути меншою за мінімальну суму платежу за повний чи неповний місяць оренди. Кожен громадянин, який не є підприємцем, але здає квартиру, будинок чи навіть кімнату в оренду, довгострокову або подобову, має сплатити з отриманого доходу ПДФО у розмірі 18% та 1,5% військового збору.

Мінімальну суму орендної плати щороку визначають органи місцевого самоврядування. Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою КМУ №1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

Орендодавець в поточному році сам обчислює і сплачує податок щокварталу. Сплату податку, за правилами ст. 170 ПКУ, треба зробити протягом 40 календарних днів, після останнього дня звітного (податкового) кварталу.

Джерело
ДФС у Луганській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Звітність , Оренда , ПДФО , Нерухомість , Військовий збір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?