Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №4(32) | 16.04.2020 р.

Тридцять другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – четвертий у цьому році (і тридцять другий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО.

За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

  • розкажемо, що обсяг доходу для застосування РРО для «єдинників» планують збільшити до 4 млн грн;
  • повідомимо, що нові правила роботи з РРО перенесено через карантин;
  • зазначимо, чи потрібно подавати до ДПС дані щодо РРО у разі закриття магазину через карантин;
  • розповімо, що запровадження «кешбек» відтерміновано до 1 січня 2021 року;
  • дізнаємося, коли при платних медпослугах фізособи-«єдинники» повинні будуть застосовувати РРО.

Гарного Вам читання!

 

***

Обсяг доходу для застосування РРО для «єдинників» планують збільшити до 4 млн грн
6 квітня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №3309  щодо покращення умов ведення господарської діяльності, що здійснюється платниками єдиного податку. Його автором є нардеп О. Ковальов («Слуга народу»).

Проектом Закону пропонується внести зміни до ст. 296.10 ПКУ, а саме дозволити не застосовувати РРО платникам ЄП:

  • першої та другої груп;

  • третьої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 4 000 000 грн (зараз - 1 000 000 грн). У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 4 000 000 грн  застосування РРО для такого платника єдиного податку буде обов’язковим.

Про це ми писали ось тут.

 

Нові правила роботи з РРО перенесено через карантин! 
По-перше, відтерміновано самі строки набрання чинності Законом №129: замість шести місяців з дня його опублікування (19.04.2020 р.) маємо 1 серпня 2020 року, а введення можливості отримання кешбеку покупцями у разі подання скарги на продавця переноситься на 1 січня 2021 року.

По-друге, до 1 січня 2021 року РРО не застосовуватимуться ФОП - платниками єдиного податку другої-четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 1 січня 2021 року по 1 квітня 2021 року РРО буде обов’язковим для застосування ФОП-спрощенцями, що здійснюють окремі види діяльності. Про це ми зазначали тут.

 

Коли при платних медпослугах фізособи-«єдинники» повинні будуть застосовувати РРО? 
Податківці з Київської області зауважили, що абзацом 4 п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ (у новій редакції) передбачено, що з 1 січня 2021 р. по 1 квітня 2021 р. РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1,0 млн грн, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють, зокрема, реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 затверджена наказом Держспоживстандарту України № 457, якою передбачено код 86 «Охорона здоров’я».

Відповідно платні послуги у сфері охорони здоров’я з 1 січня 2021 року повинні будуть надаватися фізособами–«єдинниками» зі застосовуванням РРО.

 

Запровадження «кешбек» відтерміновано до 1 січня 2021 року 
Запровадження механізму «кешбек» перенесено на 1 січня 2021 року. За даною процедурою споживач, який здійснив покупку від 850 грн та більше та отримав чек, може його перевірити. Якщо чек виданий з порушенням, то покупець може подати скаргу до податкової служби та повернути 100% вартості придбаних товарів.

Подати скаргу можна буде виключно через свій Електронний кабінет платника податків, після проходження електронної ідентифікації, з використанням кваліфікованого електронного підпису. Про це та про зміст скарги читайте тут.

 

Закрили магазин через карантин та не використовуєте РРО: чи подавати дані до ДПС?
Дніпропетровські податківці нагадали, що РРО з модемом повинен забезпечувати автоматичну зі заданою сервером обробки інформації періодичністю передачу контрольно-звітної інформації до сервера обробки інформації за протоколом передачі інформації (для РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та електронних контрольно-касових реєстраторів, у тому числі передачу інформації про кожен надрукований розрахунковий документ).

Відповідно інформація про відсутність проведення протягом дня розрахункових операцій в автоматичному режимі передається до сервера обробки інформації. Якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці тощо), що підтверджується відповідним наказом, то РРО не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.

 

***

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО , Готівка , Розрахункова книжка , КОРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі