Головна Усі новини Тематичні розсилки Фізособи-підприємці

«Фізособи-підприємці» №10(25) | 27.11.2019 р.

Двадцять п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах

Це – вже двадцять п’ятий (і десятий в 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах. З часу написання попереднього листа минув майже місяць, тож нам є про що розповісти.

 

А саме:

  • зазначимо, що Президент доручив Уряду ввести мораторій на перевірки ФОП та змінити штрафи за порушення правил застосування РРО;
  • розповімо, чи потрібно при перерахуванні коштів за товар чи послугу через банківські рахунки мати РРО;
  • проінформуємо, як пропонують змінити ліміти для ФОП-«єдинників»;
  • визначимося, за яких умов ФОП може перейти посеред року з III на IV групу єдиного податку;
  • з’ясуємо, з якого віку фізособа має право займатися підприємницькою діяльністю.

Гарного Вам читання!

***

 

Верланов передумав: перерахування коштів за товар чи послугу через банківські рахунки не потребує РРО
Нагадаємо, що 7 листопада під час зустрічі з народними депутатами О. Продан та Т. Остріковою на питання «чи потрібно ФОП третьої групи ЄП застосовувати РРО при отриманні за надані послуги у безготівковій формі шляхом перерахування з одного банківського рахунку на інший?» у світлі змін до Закону про РРО, С. Верланов наголосив, що так, потрібно. Але за Законом про РРО такого обов’язку не має.

Згодом, 11 листопада, з’явилося нове роз’яснення від голови ДПС вже на офіційному сайті ДПС. За ним, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО.

Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. «Спрацьовує» звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до п. 2 ст. 9 Закону.

«Тобто юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця», – зазначив голова ДПС Сергій Верланов.

 

Мораторій на перевірки ФОП та РРО без штрафів: черговий Указ Президента
Президент Указом від 08.11.2019 р. №837/2019 доручив Кабінету Міністрів України до 31 грудня 2019 року вжити заходів для створення сприятливих умов для діяльності підприємців, зокрема:

  • запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОП (крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) стосовно дотримання ними порядку застосування РРО;

  • пом'якшення відповідальності ФОП за порушення встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов'язаної зі застосуванням РРО.

Нагадаємо, що це завдання було уже передбачено окремим Указом №761/2019. Про це ми писали тут. Та наразі ще немає відповідного законопроекту. Про це читайте докладніше ось тут.

 

З якого віку фізособа має право займатися підприємницькою діяльністю?
Рівненські податківці нагадали, що відповідно до ч. 3 ст. 35 ЦКУ повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.

За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч. 4 ст. 35 ЦКУ).

 

Як пропонують змінити ліміти для ФОП-«єдинників»: три варіанти від законотворців
14 листопада у Раді було зареєстровано альтернативний законопроект №2338-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг". Ним пропонується збільшити граничні обсяги доходу для 1, 2 і 3 групи суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, до 1 млн, 5 млн і 7 млн грн відповідно.

Того ж дня, 14 листопада, «Слуги народу» зареєстрували ще один законопроект з пропозицією зміни лімітів для ФОП-«єдинників». Так, проектом №2437 пропонується  збільшити граничний обсяг доходу для платників ЄП 2 групи до 5 млн грн та 3 групи -  до 7 млн грн. Для «єдинників» 1 групи залишити на рівні 300 тис. грн.  Про це ми зазначали тут.

Нагадаємо, що раніше, 29 жовтня, нардепи від «Слуги народу» зареєстрували у ВРУ законопроект №2338, який пропонує встановити такі ліміти для фізосіб-«єдинників» 1, 2 і 3 групи: 1 млн, 5 млн і 10 млн гривень відповідно (на сьогодні це 300 тис., 1,5 млн і 5 млн, дивіться у довіднику). Про це ми писали тут.

 

За яких умов ФОП може перейти посеред року з III на IV групу єдиного податку
Податківці у підкатегорії 107.01 «ЗІР» зазначили, що «єдинник» третьої групи, щодо якого в ЄДР містяться відомості про створення ним сімейного фермерського господарства, має право протягом поточного року перейти на четверту групу платників єдиного податку за умови дотримання вимог пп. «б» пп. 4 п. 291.4 ПКУ.

Окремо податківці наголосили, що питання реєстрації та внесення змін до ЄДР про створення ФОП сімейного фермерського господарства знаходиться в правовому полі Міністерства юстиції України. Про це ми вказували тут.

 

***

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності підприємців ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Фізособи-підприємці
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі