Це – шостий з початку року (а загалом сто п’ятдесят дев’ятий та шістдесят перший під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло три тижні і вже є чимало нового. А саме:
- розкажемо, коли вперше потрібно звітувати за оновленою декларацією з прибутку;
- наголосимо, що наближається граничний термін подання звітності за 1 квартал 2025;
- повідомимо, що з 15 квітня діє нова форма декларації про майновий стан і доходи;
- зауважимо, що Мінсоцполітики не підтримує повернення квартального строку для єдиної звітності;
- розглянемо деякі нюанси подання звітності ФОПами;
- розповімо про плани Мінекономіки на подання звітності про борги лише роботодавцями, які її мають;
- зауважимо, що звіт про вакансії стане не обов’язковим та зʼявиться Єдиний реєстр кваліфікацій.
Гарного вам читання!
З 4 квітня діє декларація з податку на прибуток, а звітуємо вперше за півріччя!
Нагадаємо, що Мінфін наказом від 13.02.2025
№94 вніс зміни до форми
Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
У ній
з’явилися нові додатки МПЗ-З та ЩАВ, а також оновлено рядки щодо авансових внесків для обмінників. Зміни діють з 4 квітня.
За офіційним
роз’ясненням ДПС, платникам податку на прибуток необхідно подавати декларацію за оновленою формою за звітний період – півріччя 2025 року. А окремим платникам податківці радять ще й подати уточнюючі за цією формою за 2024 рік та І квартал 2025 року.
12 травня — граничний термін подання звітності за I квартал 2025 року
Звертаємо увагу, що 12 травня (понеділок) закінчується строк подання до податкової служби звітності за I квартал 2025 року. Зокрема, декларації з податку на прибуток та фінансової звітності, декларацій платників ЄП 3 групи, з рентної плати тощо. Весь перелік дивіться
тут.
Нагадаємо, що, попри війну, з 27.05.2022 платники податків повинні повноцінно виконувати свої податкові обов’язки, зокрема зі сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації ПН, АН, РК тощо (пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
Водночас платників податків, які не мають такої можливості, звільнено від відповідальності, передбаченої ПКУ, за умови виконання ними податкових обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану або протягом 60 к. дн. з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
З 15 квітня діє нова форма декларації про майновий стан і доходи
Нагадаємо, що у новій редакції
викладено декларацію про майновий стан і доходи та внесено зміни до Інструкції щодо її заповнення. Форму оновили через запровадження для фізосіб-«загальників» (торговців пальним) авансових внесків з ПДФО та зміну ставки ВЗ.
Наказ опубліковано в «Офіційному віснику» 15 квітня. Тож з цієї дати діють зміни до декларації.
Мінсоцполітики не підтримує повернення квартального строку для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ
У березні у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт
№13108, який
пропонує повернутись до щоквартальної податкової звітності.
Мінсоцполітики
закликає народних депутатів зважати на суттєвий негативний вплив повернення до щоквартальної єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ на спроможність держави вчасно надавати соціальну підтримку для своїх громадян.
Адже при щоквартальній звітності система соціального захисту отримуватиме інформацію про доходи та стан сім’ї з інтервалом в часі – мінімум від трьох до пяти місяців - інформація про реальний стан доходів людини стає відомою органу соціального захисту населення через 50 днів після закінчення кварталу, це дуже ускладнює швидке реагування для надання соціальної підтримки.
Нюанси подання звітності ФОПами: свіжі роз'яснення ДПС
Минулого місяця податківці надали чимало консультацій ФОПам щодо подання ними звітності. Зокрема, вони розповіли:
- Хто із припинених у 2025 році фізосіб-«єдинників» має переподати декларацію? Лише фізособи-«єдинники» ІІІ групи з доходом протягом січня – березня 2025 року мають подати декларацією за новою формою (з типом «Звітна нова» – до 12.05.2025 (включно), а після 13.05.2025 – з типом «Уточнююча»). У ній слід заповнити рядки розд. VІIІ щодо ВЗ.
- Коли фізособи-«єдинники» І та ІІ груп мають подавати квартальну декларацію? «Єдинники» першої та другої груп, які протягом року перевищили обсяг доходу або відмовилися від застосування спрощеної системи у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, подають декларацію за ідентифікатором форми F0103309.
- Чи подавати наново звітність після ліквідації фізособі-«єдиннику»? Ситуація, коли в період подання якоїсь податкової декларації змінюється її форма, не така вже й рідкісна. Те, що каже з цього приводу ПКУ, ми добре знаємо. Але завжди чекаємо, що скажуть податківці. Бо їхні рекомендації передбачити важко.
- Фізособа-«єдинник» подала декларацію в е-формі за неправильним форматом: як виправити? У разі подання декларації за неправильним ідентифікатором форми для виправлення помилки ФОП через меню «Листування з ДПС» надсилає до органу ДПС за своїм місцем обліку лист щодо визнання недійсною помилково подану декларацію з детальним описом ситуації.
- Як правильно заповнити рядок 02 уточнюючої єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Податківці нагадали, як заповнити реквізити рядка 02 уточнюючої єдиної звітності та додатків Д1, Д5 та Д6 до неї у разі коригування показників, відображених у звітності щодо сум нарахованого ЄСВ, поданих за періоди до 2021-го та 2021 – 2024 років.
Звіт про вакансії стане не обов’язковим та зʼявиться Єдиний реєстр кваліфікацій
ВРУ
прийнято у ІІ читанні законопроєкт
№9630. Ним, зокрема, передбачено запровадження Єдиного реєстру кваліфікацій – Класифікатора професій та скасування обов’язку подання роботодавцями інформації про попит на робочу силу (вакансії) за формою №3-ПН. Докладніше – у
статті від редакції.
Зараз цей закон переданий на підпис Президенту. Але чинності він набере вже з дня, наступного після дня його опублікування. Тобто зміни, які внесені Законом №4353, треба вивчати вже тепер, напередодні початку їх дії!
Подавати звітність про борги зі зарплати будуть лише роботодавці, які її мають: законопроєкт
Мінекономіки
розмістило законопроєкт, яким пропонується запровадити подання звітності лише роботодавцями, які мають заборгованість із зарплати, але до Держпраці, а не до Держстату, як нині. До того ж цей обовʼязок поширюватиметься й на ФОПів.
На думку законотворців, запровадження обов’язку подавати звітність лише роботодавцями, які мають заборгованість із заробітної плати сприятиме більш адресному реагуванню на проблеми із заборгованістю і забезпеченню захисту прав працівників.
Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на квітень 2025 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»