• Посилання скопійовано

Подавати звітність про борги із зарплати будуть лише роботодавці, які її мають: законопроєкт

Мінекономіки розмістило законопроєкт, яким пропонується запровадити подання звітності лише роботодавцями, які мають заборгованість із зарплати, але до Держпраці, а не до Держстату, як нині. До того ж цей обовʼязок поширюватиметься й на ФОПів

Подавати звітність про борги із зарплати будуть лише роботодавці, які її мають: законопроєкт

Ми ще у 2024 році писали, що СПО профспілок оприлюднив для обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про порушення строків виплати заробітної плати».

Наразі ж цей законопроєкт оприлюднено на  сайті Мінекономіки.

 Що пропонується змінити?

Проєктом закону передбачається внесення змін до статті 115 КЗпП України та статті 24 Закону України «Про оплату праці» щодо встановлення для роботодавців (юридичних та/або фізичних осіб, які використовують найману працю), які допустили порушення строків виплати заробітної плати більше ніж на 30 календарних днів, обов’язку інформувати Держпраці.

 

Чому виникла потреба змінити правила інформування про борги із зарплати?

На сьогодні наказом Державної служби статистики України від 23.06.2022 №195 (зі змінами) встановлено форму державного статистичного спостереження №3-борг, яка передбачає щомісячне подання юридичними особами звітів про заборгованість із заробітної плати до органів Держстату. Проте цей наказ не містить чіткого переліку суб’єктів господарювання, зобов’язаних подавати звіти, і не передбачає обов’язку для фізичних осіб - підприємців подавати такі звіти, навіть за наявності найманих працівників та заборгованості із заробітної плати. Це призводить до неповноти інформації та ускладнює оперативне реагування на випадки порушення трудових прав.

Запровадження обов’язку подавати звітність лише роботодавцями, які мають заборгованість із заробітної плати сприятиме більш адресному реагуванню на проблеми із заборгованістю і забезпеченню захисту прав працівників.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»