Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Самозайнята особа має у власності нерухомість: чи зазначати її у декларації?

Під час заповнення декларації поряд з доходами від здійснення незалежної професійної діяльності слід зазначати й інші доходи, отримані як з джерел їх походження з України, так і за її межами (в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно)

ДПСУ у підкатегорії 105.09 "ЗІР" зауважила, що згідно з п. 178.4 ПКУ доходи, отримані від здійснення незалежної професійної діяльності, відображаються у декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за результатами звітного року відповідно до розд. IV ПКУ у строки, передбачені для платників ПДФО.

Наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. №859 затверджені форма податкової декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція № 859).

У розд. ІІІ Інструкції № 859 визначено порядок заповнення податкової декларації.

Так, у розд. IV «Загальна сума річного доходу» податкової декларації вказується загальна сума річного доходу, до якого включаються доходи, отримані з джерел їх походження в Україні та іноземні доходи.

У розд. VIII «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)» податкової декларації зазначаються відомості про нерухоме (рухоме) майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.

Відповідно до п. 8 розд. IІІ Інструкції № 859 у відомостях про власне майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду, емфітевзис):

1) зазначаються відомості про нерухоме (рухоме) майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.

Кожній категорії об’єктів майна призначається окремий номер: 1 – земельні ділянки; 2 – житлові будинки; 3 – квартири; 4 – садові (дачні) будинки; 5 – гаражі; 6 – водойми; 7 – автомобілі легкові; 8 – автомобілі вантажні (спеціальні); 9 – водні транспортні засоби; 10 – повітряні судна; 11 – мотоцикли (мопеди); 12 – інше нерухоме (рухоме) майно;

2) кожний об’єкт майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі:

     1 – коду рядка;

     2 – номера категорії об’єктів;

     3 – місцезнаходження об’єкта нерухомого майна (країна, адреса) або марки (моделі) рухомого майна;

     4 – року набуття права власності/року випуску (для рухомого майна);

     5 -– загальної площі нерухомого майна (значення вказується у квадратних метрах);

     6 – значення власної частки в загальній площі нерухомого майна;

     7 – відмітки про надання майна в лізинг, оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (вказується позначкою «х»).

Таким чином, фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність при заповненні податкової декларації поряд з доходами від здійснення незалежної професійної діяльності має зазначати й інші доходи отримані як з джерел їх походження з України, так і за її межами, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Джерело
Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Доходи , Звітність , ПДФО , Підприємці , Податкова звітність , Нерухомість , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі