Штрафи за порушення касової дисципліни скасовано (та ще 159 указів)
20 червня президент Зеленський підписав два важливі Укази, якими скасував понад сотню Указів, виданих за 1994-2014 роки. А саме:
- Указом №419/2019 скасовано 106 Указів, а ще у 23-х скасовані окремі норми (статті або пункти). Які саме? Дивіться тут. Указ набрав чинності у суботу, 22 червня.
- Указом №418/2019 визнано такими, що втратили чинність, ще 53 Укази Президента, а у 8 Указах були скасовані окремі норми. Весь перелік дивіться тут.
УВАГА! Серед скасованих – Указ Президента від 12.06.1995 р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». А отже, з 23 червня 2019 року (дня набрання чинності Указом, на наступний день після його офіційного опублікування в «Урядовому кур'єрі» №116) скасовані фінштрафи за порушення касової дисципліни (переглянути їх можна у довіднику). Таким чином, залишається лише адмінвідповідальність, встановлена КпАП.
Детально про наслідки скасування Указу №436 щодо касової дисципліни читайте в аналітиці від редакції.
Ще одна гарна новина: скасовано обов’язковий продаж валютних надходжень!
Постановою від 18.06.2019 р. №78 Нацбанк скасував обов’язковий продаж 30% валютних надходжень. Запрацювала ця новація вже 20 червня 2019 року. Відповідно надходження, зараховані на розподільчі рахунки підприємств і підприємців упродовж 19 червня, вже не підлягали обов’язковому продажу.
Як повідомляє Нацбанк, і коли норматив обов’язкового продажу валюти становив 50%, і коли він був зменшений до 30%, бізнес продавав понад 90% валютних надходжень. Тому, на думку НБУ, чергове валютне послаблення не матиме негативних наслідків для макрофінансової стабільності і є черговим кроком на шляху до вільного руху капіталу.
Дві важливі новини щодо перевірок
По-перше, 19 червня набрав чинності новий порядок перевірок Держпраці щодо працевлаштування осіб з інвалідністю (постанова КМУ від 05.06.2019 р. №466). Яку функцію буде виконувати Фонд соцзахисту інвалідів у проведенні перевірок? Як Держпраці буде проводити планові та позапланові перевірки з цього питання? Які документи зобов'язані надати госпсуб'єкти при перевірці? Про все це читайте тут.
По-друге, усі регіональні Управління Фонду соцстраху оприлюднили Плани-графіки проведення документальних планових перевірок страхувальників на ІІІ квартал 2019 року. Переглянути їх можна у довіднику.
Як індексувати зарплату у червні та липні 2019 року?
Фахівці Мінсоцполітики надали традиційне роз'яснення щодо нюансів індексації зарплати у червні та липні 2019 року.
Так, індекс інфляції за травень 2019 року становив 100,7%, тобто не перевищив поріг індексації (103%). Але він вплинув на обчислення коефіцієнтів індексації. Тому в липні індексувати потрібно буде зарплату за новими коефіцієнтами залежно від місяця останнього підвищення окладів.
Крім того, з 1 липня почне діяти новий розмір прожиткового мінімуму (про це дивіться нижче). Це також вплине на розміри індексації.
Новий розмір прожиткового мінімуму з 1 липня: на що це вплине?
Через тиждень зміниться розмір прожиткового мінімуму. Зокрема, для працездатних осіб він зросте на 86 грн і становитиме 2007 грн (замість 1921 грн). Відповідно це вплине й на деякі інші показники: індексацію зарплати, аліменти, декретні, виплати з безробіття, допомогу одиноким матерям.
Натомість без змін залишаться розмір мінімальної зарплати і мінімального страхового внеску, ПСП та суми неоподатковуваної ПДФО нецільової благодійної допомоги, ставки єдиного податку для І та ІІ груп та інші показники.
Всі подробиці – за посиланням.
Отримайте безкоштовний квиток для вашої подруги! (На Великий Бухгалтерський Семінар 4 липня!)
Замовляйте квиток до залу та отримайте другий у подарунок (а ще 2 шарфи-кольє та відеокурс «П(с)БО від А до Я»!). Приємним завершенням дня стане комедійна зіркова вистава. Лектори розкажуть про податки, зарплатно-кадровий облік, ЗЕД, відпускні (повна програма тут).
Не можете приїхати на семінар? Для вас є online-трансляція.
Поспішайте, акційних квитків залишилось лише 23!..
Ой, вже 22 :)
Ще більше консультацій від Мінсоцполітики та Держпраці
- Яким днем звільняти за прогул? Це одне з найскладніших питань, яке виникає на практиці. І на нього відповіли фахівці Мінсоцполітики у своєму листі.
- У спекотний період роботодавцям слід змінити порядок робочого дня. Така рекомендація Держпраці стосується, насамперед, графіку роботи тих працівників, які працюють на відкритому повітрі. Але і тим, хто працює у приміщеннях із кондиціонером, варто пам'ятати про ризик перепадів температур.
- Зарплату треба отримувати не менш ніж два рази на місяць. Навіть якщо працівник сам бажає отримувати зарплату лише раз на місяць, роботодавець не має піддаватися на такі провокації, – наполягає Держпраці. Порушників чекають фінансові та адміністративні штрафи.
- Хто має право на додаткову відпустку на дітей? Держпраці нагадує, що додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 к.дн. щорічно надається жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або які усиновили дитину, одинокій матері тощо (повний перелік – за посиланням).
- Що робити, якщо працівник бажає піти у відпустку не за графіком? Чи можна вносити зміни до графіку відпусток? У яких випадках відпустки переносяться обов’язково – на вимогу працівника? А коли роботодавець може відмовити? Про все це читайте у статті.
П’ять нових консультацій від ДФС
- Чай, кава, печиво, питна вода та інші приємності для офісу, завжди були статею витрат, на яку податківці звертають особливу увагу. А як зараз? Чи можна за ними визнавати податковий кредит з ПДВ ? Чи краще цього не робити? Про це розповіла ДФС у двох нових роз’ясненнях.
- Положенням №148 встановлено граничні суми на розрахунки готівкою зі суб’єктами господарювання та фізособами. Але в яку з цих категорій потрапляють фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси тощо)? Читайте тут.
- В які строки реєструвати РК до ПН у бік зменшення? Як ДФС буде штрафувати за несвоєчасну реєстрацію таких РК? Як відображати у декларації коригування раніше визнаного податкового кредиту? Відповіді на ці питання можете дізнатися за посиланням.
- Чи може ФОП–«єдинник» ІІ групи надавати послуги неприбутковій організації? ДФС зазначає, що в такому випадку доведеться чимось жертвувати: або статусом «єдинника», або статусом «неприбутківця».
- ПКУ встановлено обов'язок для платника акцизного податку складати акцизну накладну на пальне, втрачене у межах та/або понад встановлені норми втрат. Але, як виявилось, норми таких втрат державою й досі не затверджені.Де ж їх шукати? Про це – у роз’ясненні ДФСУ.
Цього тижня працюємо лише 4 дні. Які наслідки?
Завдяки Дню Конституції (28 червня), який припадає цього року на п’ятницю, будемо працювати з понеділка по четвер, а потім матимемо продовжені триденні вихідні (22-30 червня).
Тож не забудьте сплатити податки за травень 2019 року. Це, зокрема, ПДВ, акцизний податок, ПДФО та військовий збір (повний перелік – у новині). Останнім днем їх сплати є четвер, 27 червня. А от ЄСВ, нарахований роботодавцями-гірничними підприємствами за травень 2019 року, можна буде сплатити вже після свят – 1 липня.
Крім того, податківці повідомили, що оскільки на 30 червня (неділю) припадає граничний строк реєстрації ПН та РК, датованих першою половиною червня (з 1 по 15 число), то для них це буде операційний день. Отже, у неділю 30 червня можна буде надсилати на реєстрацію ПН та РК з 8:00 по 20:00.
Інші новини
- У вівторок 25 червня, з 18:30 по 19:30, доступ до ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС буде обмежено. Тож, якщо ви користуєтеся їхніми електронними сервісами та плануєте попрацювати після роботи, врахуйте це.
- До уваги ФОПів, які вирішили ліквідуватися! Для зарахування страхового стажу необхідно звертатися в органи ПФУ до подання заяви про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності.
- Податківці радять для реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового використовувати рекомендовану форму заяви. Така форма розміщена на сайті ДФСУ та, починаючи з 19.06.2019 року, може застосовуватися для реєстрації.
ЗЕД: найважливіші питання по валютним операціям, які треба знати у 2019.
24 та 25 червня о 19:00. Реєструйтесь!
Серія вебінарів: 24 та 25 червня о 19:00.
За два дні ми поговоримо про:
- монетарні та немонетарні статті;
- імпорт послуг від нерезидента;
- продаж валюти;
- міжнародні перевезення;
- та закордонні відрядження.
Отримайте практичний досвід міжнародної аудиторської компанії за 2 години. Будуть практичні приклади та ситуації - Ви побачите на власні очі як все треба робити правильно.
Переходьте за посиланням та реєструйтесь.
До зустрічі через тиждень!
Ваш «Дебет-Кредит»