• Посилання скопійовано

Базова величина замість прожиткового мінімуму: з 2026 року оклади і штрафи пропонують рахувати по-новому

У ВРУ зареєстровано чотири законопроєкти щодо створення передумов для підвищення розміру прожиткового мінімуму. Пропонується замінити з 2026 року використання прожиткового мінімуму на базову (орудну) величину для визначення розмірів посадових окладів

Базова величина замість прожиткового мінімуму: з 2026 року оклади і штрафи пропонують рахувати по-новому

11 липня 2025 року Р. Стефанчук, О. Корнієнко, Г. Третьякова та ще з кілька десятків нардепів зареєстрували у ВРУ чотири законопроєкти щодо створення передумов для підвищення розміру прожиткового мінімуму:

Законопроєктами пропонується:

1) Замінити використання прожиткового мінімуму на базову (орудну) величину для визначення розмірів посадових окладів:

  • працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери,
  • органів місцевого самоврядування,
  • суддів, 
  • посадових осіб митних органів, 
  • державних службовців, працівників і посадових осіб державних органів, на яких не поширюється дія Закону «Про державну службу», перелік яких визначено ч. 3 ст. 3 Закону «Про державну службу».

Розмір базової (орудної) величини має встановлюватись у законі про Державний бюджет України на відповідний рік за поданням КМУ. Для визначення розмірів посадових окладів у 2026 році він не може бути меншим ніж 3470 гривень.

2) Переглянути підхід до визначення грошових зобов’язань у вигляді штрафів та зборів з 01.01.2026. Замість застосування прожиткового мінімуму як бази для розрахунків запроваджується новий принцип – використання штрафної ставки, ставки адміністративного збору для визначення розмірів адміністративного збору та їх встановлення в проєкті закону про Державний бюджет України на 2026 рік у розмірі, не меншому за 3028 гривень.

Набрання чинності зазначених законодавчих ініціатив передбачено з 1 січня 2026 року.

Оплата праці державних службовців-2025: зарплата, надбавки і премії по-новому за Законом №4282

Що тепер входить у склад сталої та варіативної зарплати держслужбовця? Як розуміти поняття «сім’я посад» та «рівень посад»? В якому розмірі встановлюють надбавки за ранг та вислугу? Які особливості преміювання? Про все це читайте у великій статтівід редакції «Дебет-Кредит».

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Оплата праці»