Мінсоцполітики у листі від 13.10.2016 р. №334/18/99-16 нагадує, що середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
Поважними причинами вважається:
- тимчасова непрацездатність,
- відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами,
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком,
- відпустка без збереження заробітної плати.
Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.
Наприклад, якщо у червні 2016 року, який входить до розрахункового періоду, застрахована особа повний календарний місяць (з першого до першого числа) жодного дня не працювала з поважної причини(тимчасова непрацездатність). Отже, цей місяць виключається з розрахункового періоду. Відповідно, при обчисленні середньої зарплати не враховується й матеріальна допомога, нарахована у цьому місяці.
Новини на тему:
- Розраховуємо середню зарплату для оплати "декретних" та лікарняних, якщо були поважні причини;
- Лікарняні - від нарахування до виплати: аналітика від Дт-Кт
***
У цьому листі Мінсоцполітики також розповіла про порядок виплати допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за сумісництвом у разі, якщо зарплата нижча за мінімальний розмір. Про це читайте тут>>