На цьому наголошує Мінсоцполітики у листі від 28.10.2016 р. №1500/13/84-16 та роз'яснює наступне.
Оплата вимушеного прогулу
При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу, але не більш як за один рік.
Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Компенсація за невикористані відпустки
Як відомо, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
У разі поновлення працівника судом на роботі він також має право використати щорічну основну відпустку за весь час вимушеного прогулу. При цьому її тривалість визначається пропорційно з дати поновлення на роботі і до кінця його робочого року.
Якщо при звільненні, визнаному судом незаконним, працівнику була виплачена грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки, то після поновлення його на роботі права на використання цих днів відпустки він не має. У такому разі він має право на дні відпустки за весь час вимушеного прогулу.
Також не передбачено повернення працівником виплачених йому коштів за відпустку при звільненні чи зарахування їх в рахунок суми за відпустку, що надається за період вимушеного прогулу.
Як оподатковується середній заробіток за час вимушеного прогулу, виплачений за рішенням суду, читайте тут>>
Свого часу ВСУ також роз'яснив порядок стягнення середньої зарплати поновленому працівникові, про що ми писали ось тут>>