Фахівці Держпраці у Черкаській області зазначили, що статтею 24 КЗпП визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому законодавством.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17.06.2015 року №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу». Постанова набрала чинності з моменту публікації в газеті «Урядовий кур’єр» №115 (27.06.2015). Повідомлення повинне бути відправлене суб’єктом господарювання та отримано органами Державної фіскальної служби до моменту фактичного допуску працівника до роботи. Режим роботи робітника повинен підтверджуватися документально (режим роботи, графік роботи, табелі обліку робочого часу).
Щоб уникнути непорозумінь, Держпраці рекомендує подавати повідомлення напередодні дня від дати початку роботи працівника, тобто дата наказу про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника не повинні співпадати.
***
Читайте також:
- Трудовий договір оформлено, але податкову не повідомлено: чи буде штраф за ст. 265 КЗпП?
- Виправляємо помилки в повідомленні про прийняття на роботу
- Хто повинен повідомити ДФС про прийняття директора на новостворене підприємство
- Як внести зміни до повідомлення про прийняття працівника на роботу
- ДПІ нагадує: подавати повідомлення про прийняття на роботу поштою не можна!
- Працівник не приступив до роботи, а повідомлення до ДФС уже подане: як бути?
- Випадки, коли повідомлення про прийняття на роботу не подається
- Повідомляти податкову у разі переведення працівника на іншу посаду не потрібно