Про зміни, які Закон вніс у процедуру бронювання, ми розповідали тут.
Тому Уряд мав внести зміни до Порядку бронювання задля приведення Порядку у відповідність до цього Закону. Але поки що таких змін не внесено.
І ось 14 травня Уряд на своєму засіданні вирішив затвердити постанову щодо змін до Порядку бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76. Про це повідомив Мельничук у своєму Телеграм-каналі.
17 травня КМУ нарешті оприлюднив текст Постанови №555 щодо змін до вищенаведеного Порядку №76. У цей самий день її опубліковано в "Урядовому курʼєрі". Тож зміни до Порядку №76 починають діяти з 17 травня.
За текстом Постанови №555, зміни знову стосуються тільки окремих категорій роботодавців. Тож загальні оновлення через початок дії Закону №3633 так і не прийнято.
За Постановою КМУ №555, тепер працівники підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго, та підприємств, які надають електронні комунікаційні послуги та/або послуги доступу до електронних комунікаційних мереж та їх інфраструктури, що визначені Мінцифри критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері цифровізації, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. Тобто зміни стосуються тільки енергетиків та ІТ-компаній.
З повним текстом змін можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, що 7 травня Кабінет Міністрів продовжив ще на один місяць дію відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки.
При цьому з 10 травня покладено на Міноборони повноваження щодо бронювання, які раніше були покладені на Генштаб ЗСУ.