• Посилання скопійовано

Залишилося трохи більше року для сканування трудових книжок!

До 10 червня 2026 року ПФУ вносить відсутні дані про трудову діяльність працівників до реєстру на підставі даних, які надає працівник або роботодавець. Повертати оцифровані трудові працівникам, які продовжують трудові відносини, краще за все вже цієї дати

Залишилося трохи більше року для сканування трудових книжок!

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) розповідає, що вже не перший рік українці користуються електронними трудовими книжками. Замість паперових – електронні записи у реєстрі, доступ до яких мають як працівники, так і Пенсійний фонд. Такий формат обліку був впровадженний з набранням чинності 10 червня 2021 року Законом України №1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Закон закріпив електронну форму ведення трудових книжок та вніс відповідні зміни до ст. 48 КЗпП. Облік трудової діяльності здійснюється в електронному вигляді – через реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Його адмініструє Пенсійний фонд України.

Електронна трудова книжка дозволяє:

  • швидко й зручно переглядати записи про свій трудовий стаж через портал електронних послуг Пенсійного фонду;
  • уникати втрати чи пошкодження документів, які можуть зникнути при переїзді, пожежі чи іншій непередбаченій ситуації;
  • спростити процедуру призначення пенсії – необхідна інформація буде доступна у цифровому вигляді;
  • зменшити адміністративне навантаження на кадрові служби підприємств;
  • забезпечити кращий захист персональних даних.

Зауважимо, що до 10 червня 2026 року триває перехідний період. Протягом цього часу Пенсійний фонд вносить відсутні дані про трудову діяльність працівників до реєстру на підставі інформації, яку надає сам працівник або роботодавець.

Після завершення оцифрування паперові трудові книжки повертаються їх власникам під підпис. Разом із тим у перехідний період дозволяється використовувати як електронну, так і паперову форму трудової книжки. Це забезпечує гнучкість і дає час всім учасникам процесу звикнути до нових стандартів.

І наостанок звернемо увагу, що якщо особа вперше влаштовується на роботу й вимагає оформлення паперової трудової книжки – роботодавець зобов’язаний видати її протягом п’яти днів. Також на вимогу працівника до паперової книжки можуть вноситись записи про прийняття, переведення чи звільнення.

***

Читайте також:

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»