Головна Усі новини Право і відповідальність Оскарження

Увага! Тепер оскарження рішень податкових органів коштуватиме майже 5000 грн!

Підписано Закон, яким запроваджується судовий збір у справах про адміністративні правопорушення

Президент підписав Закон від 19.09.2013 р. №590-VII , яким запроваджується судовий збір у справах про адміністративні правопорушення. 

Так, при оскарженні постанов про адмінправопорушення слід сплатити судовий збір за ставкою 34,41 грн у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення. Ці нововведення починають діяти для позовів, що подаються після 23.10.2013 р.

Значно зросли ставки судового збору за подання до суду деяких позовних заяв. Наприклад, удвічі збільшені ставки за подання позовних заяв на розірвання шлюбу та позовних заяв немайнового характеру при зверненні до місцевого суду.

У спорах з податковими органами ставки зросли більш відчутно: при оскарженні податкових повідомлень-рішень до кінця 2013 року тепер доведеться сплатити 2 % від оскаржуваної суми, але не менше 1 720,50 грн та не більше 4 588 грн (раніше — ставка складала 1% від оскаржуваної суми та не меньше 114,70 грн і не більше 2 294 грн). При оскарженні дій посадових осіб суб'єктів владних повноважень розмір судового збору складає 68,82 грн (раніше — 34,41 грн).

Увага! Слід врахувати, що Законом введено новий порядок сплати судового збору за подання майнових позовів до адміністративних судів: так, подання позовної заяви про оскарження податкового повідомлення-рішення обійдеться платнику податків лише в 10 % від вказаних вище розмірів судового збору. Решта суми буде стягнута з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Довідково. Закон України від 19.09.2013 р. №590-VII чинний з 23.10.2013 р.
Автор:
Канарьова Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Оскарження
Теги:
Оскарження , Суд

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?