Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Единая отчетность по НДФЛ, ВC и ЕСВ для работодателей может стать ежемесячной

На сайте ПФУ обнародован законопроект с изменениями в НКУ с целью корректировки отчетного периода для единой отчетности работодателей и налоговых агентов (с квартального на ежемесячный)

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року через набрання чинності Законів №115 та №116 замість форми №1ДФ та звіту з ЄСВ роботодавці отримали єдину звітність, яку слід подавати щокварталу у розрізі місяців. Її вперше потрібно подавати за підсумками І кварталу 2021 року. Про це ми писали тут

Але для своєчасного нарахування лікарняних, декретних та у разі виходу на пенсію працівників протягом кварталу роботодавцям слід ще подавати  Розрахунок та додатки до нього з типом «Довідковий». Як його подавати та заповнювати, ми зазначали тут. При цьому цю ж інформацію слід буде відображати й у єдиній звітності за відповідний квартал. 

І ось 2 березня на сайті ПФУ з'явився текст законопроєкту щодо внесення змін до ПКУ з метою встановлення місячного періоду для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для роботодавців та податкових агентів.

Його текст можна переглянути за посиланням. А з пояснювальною запискою до цього законопроєкту можна ознайомитися тут.

Законопроєктом передбачено внесення змін до п. 51.1 та пп. «б» п. 176.2 ПКУ. Зокрема, замість квартальної форми та подання у розрізі місяців буде прописано про щомісячне подання єдиної звітності. 

Звісно, що документ ще має пройти ухвалення Урядом та прийняття ВРУ. У разі прийняття він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
единая отчетность

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 82

Новости по теме

Консультации по теме