Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Житомирские «единщики» I и II групп освобождены от уплаты налога за апрель

С 1 по 30 апреля установлена нулевая ставка для плательщиков единого налога первой и второй групп, которым сейчас запрещено осуществлять деятельность

Житомирська міська рада нагадує, що місцевим органам самоврядування надано право приймати рішення щодо встановлення ставок  єдиного  податку. Право внести  зміни до своїх рішень стосовно зменшення ставки платникам єдиного податку надано Законом №540 від 30 березня 2020 року.

Сьогодні депутати міської ради внесли відповідні правки до рішення Житомирської міської ради від 10.06.2015 №932 «Про місцеві податки та збори».  Зокрема   зміни   стосуються Положення про порядок обчислення та сплати єдиного податку, затвердженого рішенням Житомирської міської ради від 10.06.2015 №932  «Про місцеві податки та збори».

«Зменшити ставку податку та встановити ставку  в розмірі 0% від суми податкових зобов’язань для платників єдиного податку  з 01.04.2020 по 30.04.2020 для платників єдиного податку I та II груп, робота яких заборонена, окрім суб’єктів господарювання, що визначені підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 та рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2020 №295 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об'єднаної територіальної громади» зі змінами, з обов’язковим наданням заяви до 31 грудня 2020 року  із зазначенням місця здійснення та видів діяльності», - йдеться в прийнятому документі. 

Відтак, з 1  до 30 квітня встановлюється нульова ставка  для платників єдиного податку  першої і другої груп, яким наразі заборонено здійснювати діяльність відповідно до Закону №540постанови КМУ №211,  рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 11.03.2020 №295 «Про введення обмежувальних заходів щодо недопущення поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Житомирської міської об'єднаної територіальної громади».

Наголошено, що у разі продовження карантину вище зазначений термін буде продовжено.

Для отримання пільги  підприємці мають  подати заяву до 31 грудня.

«Буде підготовлено  рішення виконкому  стосовно термінів подання відповідних заяв підприємцями,  а мобільні групи перевірятимуть, чи працюють заявники» , -  зазначалося під час засідання.

Про те, як мають надаватися пільги по єдиному податку, розповів  представник  податкової служби  Леонід  Джигора:  «Рішення, які приймають органи місцевого самоврядування про нульову ставку  на квітень,  вносяться до системи податкових органів і виносяться ставки. Пільги надаватимуться за заявою платника. Податкова не може  надати пільгу по КВЕДам, бо у підприємця може бути декілька КВЕДів». Законом передбачено, що штрафні санкції та пеня за несвоєчасну сплату  на період з 1 березня до 30 квітня не нараховуються. 

Законом не визначено пільг для суб’єктів, які на загальній системі оподаткування. У Житомирі на обліку в контролюючих органах таких менше 10 % від усіх підприємців.

***

Читайте також: Місцевій владі дозволено зменшити ставки єдиного податку для І та ІІ груп на час карантину, - ДРС

Джерело
Житомирский городской совет
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Единый налог , Предприниматели , COVID-19

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Комментарии: 5

Новости по теме

Консультации по теме