Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

Старая Книга учета доходов у ФЛП-«единщика»: сколько ее хранить?

ФЛП I-III групп обязаны хранить Книгу учета доходов (Книгу учета доходов и расходов), которая велась в 1 января 2021 г., не менее 1095 дней со дня представления декларации, для составления которой она используется. В случае потери Книги ФЛП обязан письменно уведомить ГНС по месту учета и восстановить утраченную Книгу

ДПС у Київській області нагадує, що  з 01 січня 2021 року ФОП – платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів, а ФОП – платники єдиного податку ІІІ групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

З 01 січня 2021 року втратили чинність форми книги обліку доходівкниги обліку доходів і витрат та порядки їх ведення, затверджені наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579 та скасовано реєстрацію таких книг у податкових органах.

Проте ці зміни, запроваджені з 01.01.2021 Законом України від 14.07.2020 р. №786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», щодо форми обліку доходів і витрат у довільній формі (в паперовому вигляді  чи в електронному вигляді) не скасовують обов’язку дотримуватися платниками єдиного податку І – ІІІ груп вимог заповнювати податкову декларацію платника єдиного податку – ФОП на підставі первинних документів у відповідності до норм п. 44.1 ПКУ, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно з пп. 20.1.6 ПКУ.

У разі втрати книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат), яка велася до 01.01.2021, ФОП – платник єдиного податку (І-ІІІ груп) зобов’язана у 5-денний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку та відновити втрачену Книгу протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

У разі не відновлення Книги вважається, що вона була відсутньою у такого платника єдиного податку на час складання податкової декларації.

Книга зберігається не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації, для складення якої вона використовується, а в разі ліквідації платника податків документи за період його діяльності не менш як 1095 днів, що передували даті його ліквідації.

***

Читайте також: Що робити фізособі-«єдиннику» у разі втрати старої Книги обліку доходів?

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНС в Киевской области
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Доходы , Единый налог , Предприниматели , Учет

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме