Главная Все новости Госрегулирование Другое

Индекс инфляции за июль - 99,4%

По данным Госстата, потребительские цены в июле 2020 года по сравнению с июнем 2020 года снизились на 0,6%, с начала года выросли на 1,4%

Згідно з повідомленням Держстату від 10.08.2020 р., споживчі ціни в липні 2020 р. порівняно із червнем 2020 р. знизилися на 0,6%, з початку року зросли на 1,4%.

Базова інфляція в липні 2020р. порівняно із червнем 2020 р. становила - 0,1%, з початку року – 1,4%.

На споживчому ринку в липні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,4%. Найбільше (на 15,1% та 15,0%) подешевшали яйця та овочі. На 1,1–0,4% знизилися ціни на свинину, цукор, рис, сметану, молоко, сало. Водночас на 2,1–0,3% подорожчали м’ясо птиці, фрукти, безалкогольні напої, хліб.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,0%. 

Одяг і взуття подешевшали на 4,8%, у т.ч.  взуття – на 5,6%,  одяг – на 4,2%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,2% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 7,5%. 

Ціни на транспорт зросли на 1,2% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 3,4%, проїзду у залізничному пасажирському транспорті – на 2,4%, автомобілів – на 1,8%. 

***

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств). 

Методологія розрахунку

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Методологія розрахунку

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Заработная плата , Индексация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме