Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Надміру сплачені суми ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють реєстраційний ліміт

Київські податківці зазаначають, що суми надміру сплачених зобов’язань з ПДВ, повернуті на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві зазначає, що  згідно з п. 43.1 ПКУ помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до ст. 43 ПКУ та ст. 301 МКУ, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (п.  43.3 ПКУ).

У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ такі кошти підлягають поверненню виключно на електронний рахунок ПДВ платника (п. 43.4 ПКУ).

Механізм повернення суми коштів з електронного рахунка визначено п. 200 прим.1. 6  ПКУ.

Відповідно до п. 200 прим. 1.3 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника електронного рахунка (SПопРах).

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення SПопРах, а отже не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування.

Разом з тим, якщо в подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунка на поточний, то значення SПопРах зменьшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Джерело
ДПІ у Шевченківському районі м. Києва
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі