Головна Усі новини Тематичні розсилки Акцизи

«Акцизи» №4(19) | 11.04.2019 р.

Дев'ятнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку

Це – вже дев'ятнадцятий (і четвертий у 2019 році) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно акцизному податку. Від попередньої розсилки минув майже місяць.

Подій за цей час сталося не дуже багато, але нам все одно є про що розповісти.

Сьогодні ми:

 • визначимося, як буде працювати електронне адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
 • розповімо, в які строки потрібно зареєструвати акцизні склади;
 • дізнаємося, що робити, якщо частина приміщення акцизного складу перебуває в оренді;
 • поговоримо про те, чи треба повідомляти ДФС про нові АЗС;
 • проінформуємо про появу проекта форми акта інвентаризації залишку спирту етилового;
 • ознайомимося з проектом нової редакції акцизної декларації.

Гарного вам читання!

***

 

Декларація акцизного податку зазнає змін: проект від Мінфіну
26 березня Мінфін оприлюднив проект свого наказу (завантажити), яким пропонується затвердити зміни до форми декларації акцизного податку та Порядку її заповнення та подання. Завантажити перелік змін можна тут.

Зокрема, пропонується внести зміни до розділів декларації та додатків до неї в частині:

 • доповнення операцій, які підлягають оподаткуванню, операцією з реалізації будь-яких обсягів спирту етилового понад обсяги, що отримані, ввезені (імпортовані), вироблені суб’єктом господарювання;

 • виключення рядків для заповнення розділу Б «Податкові зобов’язання з тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну (в тому числі тютюнової сировини, тютюнових відходів)» з метою спрощення порядку заповнення декларації;

 • технічних правок.

 

Реалізаторам пального слід зареєструвати свої акцизні склади до 1 червня 2019 року
Платники акцизу зобов’язані з 1 травня по 1 червня зареєструвати в СЕА РП усі акцизні склади, розпорядниками яких вони будуть станом на 1 липня 2019 року. Це стосується тих, хто вже зареєстрований платником акцизного податку на даний момент.

За відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку - розпорядником акцизного складу передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 1000000 гривень.

Про це та про те, що є акцизним складом, ми писали ось тут.

 

Електронне адміністрування реалізації пального та спирту: проект від ДФС
На сайті ДФСУ оприлюднено проект постанови КМУ «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового».

Проектом передбачається:

 • обов’язкова реєстрація в ДФС осіб, які здійснюють реалізацію спирту етилового;

 • ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового;

 • реєстрацію розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, а також реєстрацію акцизних складів/акцизних складів пересувних у СЕАРП та СЕ;

 • ведення у системі окремого обліку обсягів пального або спирту етилового, що оподатковуються акцизним податком, оподатковуються на умовах, встановлених ст. 229 ПКУ, не підлягають оподаткуванню, звільняються від оподаткування;

 • забезпечення автоматичного обліку обсягів пального або спирту етилового у розрізі розпорядників акцизних складів та у розрізі акцизних складів.

 

Якщо частина приміщення акцизного складу в оренді: які наслідки?
Податківці у ІПК від 27.02.2019 р. №785/6/99-99-12-01-02-15/ІПК зазначили: якщо частина приміщення передається в оренду іншій особі для зберігання пального і при цьому таке приміщення перебуватиме у спільному користуванні орендодавця та орендаря, а приймання, зберігання, облік та відпуск пального для власного споживання будуть здійснюватися орендодавцем та орендарем відокремлено та ізольовано один від одного, то обсяги пального, які надходитимуть до орендаря та належатимуть останньому, в цілях визначення кількісного критерію (1000 куб. м або 10000 куб.м для платників ЄП IV групи), враховуватимуться до обсягів пального орендаря.

Тобто обидві частини приміщення, одну з яких надано в оренду, розглядаються як окремі приміщення з метою застосування до них визначення акцизного складу. Про це ми розповідали у своєму коментарі до вищенаведеної ІПК.

 

З'явилася нова АЗС – повідомте ДФС
Дніпропетровські податківці вказали, що у разі введення в експлуатацію нових пунктів, виведення з експлуатації чи зміни місцезнаходження пунктів з реалізації пального, виявлення розбіжностей або помилок у записах реєстру платників щодо таких пунктів платник акцизного податку подає реєстраційну заяву для внесення відповідних змін.

Тому при появі нових пунктів реалізації пального – АЗС слід подати заяву з позначкою «Зміни». Строк її подання - не пізніше ніж за три робочі дні до початку реалізації пального через ці пункти.

Заява надсилається та приймається у порядку, встановленому для реєстрації.

 

Мінфін розробив форму акта інвентаризації залишку спирту етилового станом на 1 липня 2019 року
Мінфін оприлюднив проект свого наказу (завантажити), яким затверджуються:

 • форма акта інвентаризації обсягів залишку спирту етилового станом на початок дня 01 липня 2019 року (завантажити);

 • Порядок заповнення та подання акта інвентаризації обсягів залишку спирту етилового (завантажити).

Як зазначено у Порядку, цей акт має складатися особою, яка є власником спирту етилового та здійснює його реалізацію щодо обсягів залишку спирту етилового, наявних в місцях зберігання спирту та ємностях для його транспортування.

Подаватиметься він до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі. Відправлення, передавання, одержання, зберігання Акта в електронній формі здійснюються в порядку, визначеному законодавством та нормативно-правовими актами.

Складати Акт потрібно буде окремо щодо кожного акцизного складу/пересувного акцизного складу.

В Акті зазначаються обсяги залишку спирту етилового станом на 00 годин 01 хвилину 01 липня 2019 року.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему акцизного податку ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Акцизи
Теги:
Акциз , Алкоголь , Тютюнові вироби , Пальне , Акцизна накладна

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі