• Посилання скопійовано

Підприємці, які залучають до роботи родичів, зобов’язані укладати з ними трудові договори

Обов’язок укладати трудові договори з найманими працівниками, незалежно від їх приналежності до членів сім’ї підприємця, випливає з норм КЗпП, - звертає увагу ДФС у Волинській області

Підприємці, які залучають до роботи родичів, зобов’язані укладати з ними трудові договори

Відповідно до ч. 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням. Окрім того, працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Норм, які б містило підстави для не укладення трудових договорів з найманими працівниками, чинне законодавство про працю не передбачає, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

«Ми рекомендуємо представникам підприємництва офіційно працевлаштовувати усіх, хто залучений до роботи в підприємницькій структурі чи, зокрема, так би мовити «допомагає» родичеві здійснювати торгівлю на ринку. Право громадянина розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної і творчої праці у випадку виконання ним певного кола обов’язків в приватного підприємця означає обов’язок працедавця укладати з ним трудові стосунки офіційно», -  зазначає в.о. начальника ДФС у Волинській області Олександр Юристовський.

"Йдеться насамперед про ІІ групу спрощеної системи оподаткування. Підприємці цієї групи... можуть мати до 10 найманих працівників. Проте укладати стосунки зі своїми родинами, які задіяні у цій діяльності, окремі їх представники не поспішають. Це прикро, що найближчі родичі позбавляють в такий спосіб своїх рідних права на соціальний захист», - підкреслив Олександр Юристовський.

Довідково: відповідно до статей 4243 Господарського кодексу України  підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. 

*****

Нагадаємо, що раніше Держпраці розповіла, в яких випадках укладення письмового трудового договору є обов'язковим, та чим відрізняється цивільно-правовий від трудового договору.

Усі новини на тему >>>

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Трудові відносини»