Найголовніша новина тижня – принаймні для редакції. Разом з проектом OpenDataBot ми запустили новий, зручний і корисний сервіс на сайті «Дебет-Кредит»: перевірку даних про контрагентів.
Зайдіть на будь-яку сторінку (наприклад, головну розділу новин) – ви побачите унизу помітну рожеву форму. Тепер достатньо ввести у поле пошуку ЄДРПОУ підприємства (або його назву, або прізвище директора, або адресу реєстрації) та натиснути кнопку «Пошук» – і ви миттєво отримаєте експрес-інформацію, яка містить усі перелічені вище дані плюс статус платника ПДВ, основний вид діяльності, наявність судових рішень у реєстрі, перебування за адресою масової реєстрації тощо.
Аналогічно і з приватними підприємцями, тільки тут пошук здійснюється за ПіПБ.
Ми вже встигли перевірити усі свої підприємства і фізосіб, усіх знайомих і відомих політиків, і навіть Романа Насірова з Арсеном Аваковим - усе працює як годинник і справно шукає. (Про Петра Порошенка, щоправда, не знайшли нічого, але на запити «Ленінська кузня» і «5 канал» інформація також знаходиться).
Тож користуйтесь на здоров`я: це безкоштовно і без жодних обмежень у кількості запитів.
А якщо форма внизу вам раптом заважає, то її можна завжди закрити, а при потребі формувати запит в аналогічній формі у лівій колонці.
Так що там із Насіровим? Найгучнішою подією позаминулого тижня було затримання Глави ДФС України Романа Насірова співробітниками НАБУ та вручення йому підозри щодо розкрадання бюджетних коштів. Це відбулось 2 березня, а вже наступного дня Кабмін прийняв розпорядження про відсторонення голови ДФС від виконання повноважень. І от у минулий понеділок (а фактично, в ніч на вівторок) Романа Насірова відправили під варту. Солом'янський райсуд Києва обрав для відстороненого голови ДФС запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб і призначив заставу в 100 млн гривень. Крім того, суд поклав на Насірова ряд зобов'язань:
- не відлучатися з-за меж Києва без дозволу детектива, прокурора та суду,
- утримуватися від спілкування з підозрюваними,
- здати паспорти для виїзду за кордон та інші документи, які дозволяють покинути межі країни,
- носити електронний браслет.
Роману Насірову інкримінують завдання шкоди державі у розмірі близько 2 мільярдів гривень (шляхом участі ДФС у розкраданні коштів під час видобування та продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування»). Звідки взялась ця цифра, НАБУ пояснило на двох простих схемах.
Ще одна гучна новина минулого тижня – нові форми податкових накладних. Тепер вже точно: реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН за «старими» формами до 15 березня не вважатиметься помилкою і не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту. Ми писали про це ще у минулій розсилці, але це були посилання на інформаційні повідомлення з сайту ДФС, а от тепер – нарешті! – маємо і офіційний лист ДФСУ.
10 найважливіших змін з ПДФО у 2017 році (за версією податківців). У лютому з`явився лист ДФС №3262/7/99-99-01-03-02-17 «Про проведення роз’яснювальної роботи». У ньому податківці описали найважливіші зміни до податкового законодавства щодо ПДФО, які набрали чинності 1 січня 2017 року. Самого тексту листа ми, на жаль, не маємо, зате маємо повідомлення ДФС у Полтавській області, у якому зазначено ті самі 10 найважливіших змін з ПДФО – ось тут.
Ще більше новин від ДФС. Чи може підприємство колективним договором встановити зарплату меншу за мінімальну? «Норми колективного договору, що допускають оплату праці нижче від норм, визначених генеральною, галузевою (міжгалузевою) або територіальною угодами, але не нижче від державних норм і гарантій в оплаті праці, можуть застосовуватися лише тимчасово на період подолання фінансових труднощів підприємства терміном не більш як шість місяців», – роз'яснила ДФС у черговому листі. А після цього загадково нагадала, що «питання трудових відносин не належить до компетенції ДФС, а знаходиться у правовому полі Міністерства соціальної політики України».
Також податківці розповіли про особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, як виправляти помилки у формі №1ДФ, як заповнюються розділи 5 та 7 реєстраційної заяви за ф. №1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація», та як правильно нарахувати ЄСВ, якщо дохід у вигляді винагороди за цивільно-правовим договором не перевищує розміру мінімальної зарплати (розглянуто випадки, якщо працівник виконує роботу (надає послуги) за договором ЦПХ за основним та не за основним місцем роботи).
Консультує Мінсоцполітики (і трохи Держпраці). Мінсоцполітики роз'яснило, чи потрiбно доплачувати до розмiру мiнiмальної зарплати, якщо працiвник перебуває у простої (ні, під час простою доплата до мінімальної зарплати не здійснюється), як нарахувати та виплатити відпускні, якщо щорічна відпустка починається з першого числа місяця (тут ми додали ще й коментар від редакції), а також як правильно заповнити Особову картку працівника у випадку його призначення, переведення чи звільнення (і додатково розказало, що робити у разі відмови працівника ознайомлюватись під розписку про такі зміни).
А Держпраці у Хмельницькій області нагадала: у разі звільнення працівника за угодою сторін йому виплачується не тільки зарплата, а й грошова компенсація за всі не використані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства.
Консультує «Дебет-Кредит». Як оформити облік пального у ФОП на загальній системі оподаткування, якщо пальне придбавається за паливною карткою? Відповідь ви знайдете тут. А як правильно списати дебіторську заборгованість, за якою минув строк позовної давності, читайте тут.
Інші новини. Інспектори з праці почали шукати в українських офісах неоформлених працівників (телефонують із запитаннями, приходять вночі, вимагають безліч документів тощо), Мінфін вніс зміни до Інструкції з бухгалтерського обліку ПДВ та до П(С)БО №22 «Вплив інфляції», відбулося перше засідання Ради з питань державного нагляду (контролю) при Державній регуляторній службі (на ній погоджуються звернення контролюючих органів щодо проведення позапланових перевірок), а індекс інфляції за лютий 2017 року становить 101,0% (у січні було 101,1%, а за весь минулий рік – 112,4%).
Ще 7 лютого набрали чинності нова редакція форми №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та порядок її подання, тож у Мінсоцполітики розповіли, чим відрізняються попередня та нова редакції. (Не хвилюйтесь, якщо не зразу згадали, про що мова: звітність за цією формою подається до центру зайнятості винятково за наявності вакансій)
До зустрічі через тиждень.
Ваш «Дебет-Кредит
Сподобалась стаття?
Зареєструйтесь на сайті і раз на тиждень, зранку у понеділок, отримуйте на свою поштову скриньку листа від редакції із темою «Головне за тиждень».
Стисло і зрозуміло ми пишемо про найголовніше з того, що сталося минулого тижня і чого Вам очікувати у найближчі п`ять робочих днів. А, отже, Ви ніколи не пропустите усе дійсно найважливіше!
Зареєструватись і отримувати листи від редакції!