З’явився наказ Мінфіну щодо нових рахунків для ВЗ та авансових внесків з торгівлі пальним
Нагадуємо, що ще у жовтні податківці розмістили на своїх сайтах дані про нові рахунки для сплати ВЗ «єдинниками» та авансових внесків з ПДФО та податку на прибуток – торговцями пального.
Поки що Закон №4015 підписаний тільки спікером ВРУ і перебуває на підписі у Президента. Звісно, доки його не буде підписано та відповідно він не набере чинності, ці рахунки не діятимуть.
Але на сайті Мінфіну вже з’явився текст Наказу від 18.10.2024 №522, який і є підставою для введення нових рахунків. Зокрема, ним внесено зміни щодо класифікації доходів бюджету відповідно до Закону №4015. А саме: викладено в новій редакції позицію 11011000 Військовий збір. До опису додано, що ця класифікація не поширюється на сплату військового збору, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у пп. 4 пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, фізичними особами – підприємцями та юридичними особами, які перебувають на ЄП.
Крім того, доповнено класифікацію доходів позиціями: 11011500 та 11021800 – авансовий внесок з ПДФО та податку на прибуток з роздрібної торгівлі пальним (відповідно); 11011700 – ВЗ для фізосіб-«єдинників» І, ІІ та ІV груп; 11011800 – ВЗ для «єдинників» ІІІ групи.
Оновлено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК
Наказом від 22.10.2024 №527 Мінфін вніс зміни до пункту 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зокрема, внесено зміни до положення щодо початку відліку періоду, протягом якого платники податків мають право подати до контролюючого органу письмові пояснення та копії документів з дати складання ПН/РК.
Ще три зміни від Мінфіну
По-перше, змінилася форма декларації з акцизного податку. Наказом від 07.11.2024 №567 Мінфін доповнив декларацію, зокрема, рядками за кодами операцій у частині відображення понаднормативних втрат спирту, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, зазначення використання пільгових обсягів скрапленого газу, легких та важких дистилятів.
По-друге, робоча група при Мінфіні підготувала зміни до роботи з ПРРО. Під час засідання робочої групи щодо ПРРО при Мінфіні було підтримано необхідність викладення у новій редакції деяких термінів, а саме: ПРРО, фіскальні функції та фіскальний режим роботи для ПРРО. Про інші зміни у повідомленні не йдеться.
По-третє, наказом від 17.10.2024 №513 Мінфін виклав у новій редакції Порядок ведення Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу та форму цього Реєстру заяв.
Не пропустіть граничний строк сплати податків за III квартал і звітності за жовтень
Податок на прибуток, туристичний збір, екологічний податок та загалом більше десятка податків і зборів слід сплатити до 19 листопада (включно) за ІII квартал 2024 року. Весь перелік дивіться у новині.
Крім того, 20 листопада (середа) потрібно буде подати податкову звітність за жовтень 2024 року.
Нагадаємо, що, попри війну, з 27.05.2022 платники податків повинні повноцінно виконувати свої податкові обов’язки. Водночас платників податків, які не мають такої можливості, звільнено від відповідальності, передбаченої ПКУ, за умови виконання ними податкових обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану або протягом 60 к. дн. з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
Затверджено Реєстр великих платників податків на 2025 рік
Наказом від 22.10.2014 №753 ДПСУ затвердила Реєстр великих платників податків на 2025 рік із закріпленням за міжрегіональними управліннями ДПС по роботі з великими платниками податків. Щоправда, сам перелік ВПП поки що не оприлюднений.
ДПС нагадує: за жовтень звітувати з ПДВ слід за новою формою!
Податківці наголосили, що оновлені форми декларації з ПДВ застосовуються з 1 листопада 2024 року. Вперше - починаючи зі звітного періоду за жовтень 2024 року. Е-формати для подання декларації: J0200126 – для юросіб та F0200126 – для фізосіб.
П’ять нових податкових роз’яснень
- Не подали обов’язкову звітність про використання РРО/ПРРО: чи є підстава для фактичної перевірки? Неподання СГ в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО та/або ПРРО, РК та КОРО, подання їх із нульовими показниками є підставою для проведення фактичної перевірки ДПС.
- Як платника попередять про включення до переліку «білого» бізнесу? Перший перелік буде сформовано вже наприкінці листопада. У разі включення платника до Переліку ДПС повідомить його про це через електронний кабінет протягом п’яти робочих днів після затвердження Переліку.
- Як після 1 жовтня заповнювати РК до зведеної ПН з типом причини 13? З 1 жовтня розрахунок коригування, що складається до зведеної податкової накладної з типом причини 13, заповнюється у порядку, який діяв на момент реєстрації такої зведеної ПН. Тож якщо ПН було складено до 1 жовтня, РК складають за старими правилами.
- Фізособі-«єдиннику» відшкодували комплатежі: чи включати до доходу? У разі якщо орендарем (юрособою або ФОПом) виплачується на користь фізособи-«єдинника» сума відшкодованих комунальних послуг, то вона не є його доходом від підприємницької діяльності. Така сума включається до його оподатковуваного доходу як фізособи.
- Які дії продавця у разі продажу товарів з оплатою декількома платежами? У разі продажу товарів з оплатою декількома платежами (передоплата і післяплата; часткова оплата з подальшим розстроченням платежу тощо) продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний касовий чек на кожну частину розрахунку.
Затверджено табель (перелік) форм державних статспостережень на 2025 рік
Держстат затвердив Загальний табель (перелік) форм державних статистичних спостережень на 2025 рік. Він містить перелік форм звітності, анкет, інших статистичних формулярів, необхідних для проведення державних статистичних спостережень. Переглянути його можна тут.
До уваги роботодавців!
- До 1 грудня слід подати до ТЦК нові списки допризовників за 2024 рік. Про допризовників (юнаків до 17 років) роботодавці повинні подавати списки до ТЦК до 1 грудня. Чи на всіх роботодавців поширюється обов'язок? За якою формою потрібно подавати список у 2024 році? Читайте у цій статті.
- З 1 грудня запрацює новий порядок бронювання працівників. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, усі бронювання з 1 грудня здійснюватимуться через «Дію». Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств, щоб вони відповідали всім критеріям. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.
- Якщо працівника мобілізували: що в кадровому обліку та в зарплатній звітності? Чи має підприємство йому щось платити? Чи треба його звільняти? Як відобразити мобілізацію у єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Читайте тут.
Три свіжі урядові рішення
- Запровадження оцінки працездатності для осіб, в яких вона обмежена. Уряд схвалив проєкт Закону щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю. Пропонується запровадити статус «працездатності» особи.
- Порядок реалізації щодо отримання 1000 грн від Президента. За словами Шмигаля, Уряд визначив, як, де і коли можна отримати 1000 грн та куди можна буде їх витратити. Програма стосується не лише дорослих, але й дітей, тому Порядком визначено також, як один із батьків зможе замовити виплату для своєї дитини.
- Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2025 рік до ІІ читання. За даними Мінфіну, видатки загального фонду проєкту Держбюджету-2025 до ІІ читання становлять 3 709,8 млрд грн. Про зміни в розмірі МЗП та прожиткового мінімуму не йдеться, тож вони не змінилися (8000 грн – МЗП, прожитковий мінімум для працездатних – 3028 грн).
Які ще зміни готує влада?
По-перше, це подання звітності про заборгованість зі зарплати лише роботодавцями, які її мають. Оприлюднено законопроєкт, яким пропонується звузити коло суб’єктів господарювання, які подають звіт №3-борг до Держстату, та встановити процедуру подання такої інформації лише тими суб’єктами, які мають заборгованість.
По-друге, Раді пропонують реформувати сферу ритуальних послуг. У ВРУ зареєстровано проєкти законів №12188 та №12189 щодо реформування сфери поховання та надання ритуальних послуг. Зокрема, пропонується скасувати надавачам ритуальних послуг можливість застосовувати спрощену систему оподаткування.
По-третє, зміниться перелік країн, з якими діють угоди про уникнення подвійного оподаткування. Президент зареєстрував у ВРУ законопроєкт №0293 зі змінами до Закону про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, для протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування.
Не знаєте, куди діти старі комп’ютери та іншу техніку?
НВП «Екологічна лабораторія» у формі ТОВ надає послуги:
- Здійснює оцінку техніко-експлуатаційного стану обладнання (дефектний акт).
- Приймає на утилізацію відпрацьовану і списану техніку та інше офісне майно (меблі, стелажі тощо).
Підстава: Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів.
18-річний досвід роботи як з комерційними, так і з бюджетними організаціями.
067 232-1268
067 951-7847
yn@eco-lab.com.ua
Слава Україні!
Ваш «Дебет-Кредит»