Головна Усі новини Фінанси і банки НБУ і банківська система

Перехід на міжнародний стандарт IBAN завершено, – НБУ

Усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN. Але клієнти включно до 12 січня 2020 року можуть використовувати «старі» платіжні реквізити

НБУ повідомляє, що усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN для зручної ідентифікації банківських рахунків і здійснення розрахунків між ними.

Відтепер номери рахунків клієнтів банків в Україні міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі. Завдяки скороченню кількості реквізитів використання цього міжнародного стандарту робить комфортнішим оформлення розрахункових документів.

Перехід на стандарт IBAN розпочався 05 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів – платників податків відповідним контролюючим органам.

Статистика Національного банку підтверджує, що дедалі більше клієнтів проводять розрахунки за стандартом IBAN. Станом на 31 жовтня 2019 року 103 учасники Системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів саме з використанням IBAN.

Водночас клієнти ще мають час, щоб призвичаїтися до нового стандарту. Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів «Код банку» та «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN.

Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року – з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.

 

Довідково

IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунка. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунка IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунка.

У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунка клієнта на його коректність.

Від редакції: За наказом Держказначейства від 10.07.2019 р. №201 саме з 1 листопада аналітичні рахунки, відкриті у Держказначействі, будуть формуватися відповідно до стандарту IBAN (про це ми писали тут). Відповідно з 01.10.2019 р. по 31.10.2019 рр. мав діяти перехідний період, а з 01.11.2019 р. – рахунки за стандартом IBAN вже працюватимуть у постійному режимі. Крім того, з 1 жовтня вже працюють нові рахунки з ЄСВ.

Нові рахунки для сплати податків і зборів можна переглянути тут, з ЄСВ – ось тут, щодо СЕА ПДВ, СЕА РП та СЕ – читайте тут.

Ані ДПС, ані Держказначейство не повідомляли про продовження використання «старих» рахунків для сплати податків та ЄСВ. Тож від сьогодні перераховувати кошти слід вже за новими реквізитами.

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / НБУ і банківська система
Теги:
Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?