Главная Все новости Учет и отчетность Первичные документы, типовые формы

Когда составление товарно-транспортной накладной является обязательным

Товарно-транспортная накладная относится к первичной транспортной документации, ведение форм которой для всех субъектов хозяйственной деятельности независимо от форм собственности является обязательным

ДФС у Рівненській області у листі від 07.10.2016 р. №2388/10/17-00-12-02-10 нагадує, що відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Українітоварно-транспортна накладна - це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Відповідно до п. 1 Переліку № 207 для водія юридичної або фізичної особи – підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, в наявності серед інших документів має бути товарно-транспортна накладна (далі – ТТН). 

Тому саме кожна надана перевізником послуга з перевезення має бути підтверджена актом щодо надання послуги з перевезення та відповідної ТТН.

А ось власний вантаж підприємство може провозити, не складаючи ТТН. Це видно з переліку обов’язкових документів, зазначених у п. 2 Переліку № 207. 

***

  • Докладніше про те, коли потрібна ТТН, які документи будуть підтвердженням витрат на транспортування при самостійному перевезенні товару та як відображаються такі витрати в обліку, читайте в аналітичній статті>>
  • Чи можна використовувати самостійно виготовлені бланки товарно-транспортної накладної? Думку ДФС читайте тут, а Мінінфраструктури тут.
  • Про те, як правильно оформити ТТН, якщо підприємство-продавець надає послуги з доставки придбаного покупцем вантажу, вказуючи цю вартість у видатковій накладній, фахівці "ДК" розповідали в аналітиці. 
Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ГФС в Ровенской области
Рубрика:
Учет и отчетность / Первичные документы, типовые формы
Теги:
Автотранспорт , Учет , Первичные документы , Транспортные средства

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме