Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Отделение почты отправило в ГФС декларацию с опозданием: какие последствия?

Декларация на адрес ГФС должна быть отправлена не позднее чем за пять дней до истечения предельного срока. В случае несоблюдения этого срока, считается, что декларация подана с опозданием

ДФС у Чернівецькій області нагадує, що подання податкової декларації до конт­ролюючих органів визначено ст. 49 ПКУ.

У п. 49.6 ПКУ зазначено, що у разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку такий оператор несе відповідальність згідно із законом. У такому випадку платник податків звільняється від будь-якої відповідальності за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації.

При цьому платник податків протягом п’яти робочих днів із дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Проте потрібно пам’ятати, що податкову декларацію на адресу відповідного контролюючого органу має бути надіслано не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації (п. 49.5 ПКУ), інакше підприємець несе відповідальність за несвоєчасне подання звітності. Нагадаємо, що за несвоєчасно подану звітність передбачено накладання штрафу у розмірі 170 грн. Якщо аналогічне порушення станеться протягом року вдруге, розмір штрафу становитиме 1020 грн.

Зазначимо, що незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених вищезазначеним Кодексом.

 

Від редакції: З 28 травня 2019 року відправлення декларації поштою проводяться на підставі загальних Правил надання поштового зв'язку. Але за п. 18 Загальних правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених від постановою від 05.03.2009 р. №270, матеріали звітності, документи і декларації платників податків пересилаються в межах України в листах, бандеролях, посилках з оголошеною цінністю. Про це ми писали тут.

Джерело
ДФС у Чернівецькій області
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Ответственность , Отчетность , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме