Главная Все новости Налогообложение Общие положения

В Раде заблокировали подписание налоговой реформы (законопроекта №1210)

Н. Южанина, А. Гончаренко и С. Федина зарегистрировали в Раде проект постановления №1210-П. Им предлагается отменить решение ВРУ о принятии во втором чтении и в целом законопроекта №1210

Нагадаємо, що 16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №1210, чим дала старт черговій податковій реформі в Україні. Про це ми писали тут.

А вже наступного дня, 17 січня, у ВРУ Н. Южаніна, О. Гончаренко та С. Федина зареєстрували проект Постанови №1210-П. Ним пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні та в цілому законопроекту №1210.

Як зазначено у пояснювальній записці, розгляд цього проекту Закону відбувався із порушенням встановленої Регламентом ВРУ процедури розгляду законопроектів у другому читанні. А отже, прийнятий закон не може вважатися прийнятим відповідно до закону і рішення про його прийняття підлягає скасуванню у передбачений Регламентом спосіб. 

Зокрема, відповідно до Регламенту законопроект, підготовлений до другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього мають надаватися народними депутатами не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на засіданні ВРУ. Проте і сам проект Закону, і супровідні документи були оприлюднені на сайті ВРУ за день до голосування (15 січня 2020 року ввечері). 

При цьому до порівняльної таблиці до другого читання народними депутатами було внесено 2196 поправок. Текст порівняльної таблиці охоплює 1095 сторінок, що потребувало достатнього часу для розгляду та опрацювання.

Таким чином, до розгляду проекту постанови у сесійній залі глава Ради Дмитро Разумков не зможе підписати даний проект закону та передати його на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Підписуйтесь на нову безкоштовну розсилку від редакції «Податкова реформа-2020»

Згідно з інформацією на сайті ВРУ, наступна сесія Верховної Ради  розпочнеться у вівторок 4 лютого 2020 року.

 

UPD_06/02/2020

Законопроект №1210 розблоковано!

6 лютого Законопроект №1210 зі змінами до ПКУ розблоковано. Нардепи відмовилися скасовувати рішення про прийняття податкового законопроекту №1210. Тепер його може підписати голова ВРУ, а за ним і Президент. Про його підписання повідомимо окремо. 

 

UPD_11.02.2020

11 лютого, законопроект № 1210 відправлено на підпис Президенту. Про це йдеться у карточці законопроекту на сайті ВРУ. 

***

Звертаємо увагу, що остаточного тексту Закону ще немає. Про його появу повідомимо додатково та в окремій аналітиці проаналізуємо, якщо щось змінилося. Наразі про зміни, які були передбачені законопроектами, можете прочитати у наших попередніх статтях та новинах:

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
Законопроекты , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме