Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

У Раді заблокували підписання податкової реформи (законопроекту №1210)

Н. Южаніна, О. Гончаренко та С. Федина зареєстрували у Раді проект Постанови №1210-П. Ним пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні та в цілому законопроекту №1210

Нагадаємо, що 16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №1210, чим дала старт черговій податковій реформі в Україні. Про це ми писали тут.

А вже наступного дня, 17 січня, у ВРУ Н. Южаніна, О. Гончаренко та С. Федина зареєстрували проект Постанови №1210-П. Ним пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в другому читанні та в цілому законопроекту №1210.

Як зазначено у пояснювальній записці, розгляд цього проекту Закону відбувався із порушенням встановленої Регламентом ВРУ процедури розгляду законопроектів у другому читанні. А отже, прийнятий закон не може вважатися прийнятим відповідно до закону і рішення про його прийняття підлягає скасуванню у передбачений Регламентом спосіб. 

Зокрема, відповідно до Регламенту законопроект, підготовлений до другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього мають надаватися народними депутатами не пізніш як за 10 днів до дня розгляду цього законопроекту на засіданні ВРУ. Проте і сам проект Закону, і супровідні документи були оприлюднені на сайті ВРУ за день до голосування (15 січня 2020 року ввечері). 

При цьому до порівняльної таблиці до другого читання народними депутатами було внесено 2196 поправок. Текст порівняльної таблиці охоплює 1095 сторінок, що потребувало достатнього часу для розгляду та опрацювання.

Таким чином, до розгляду проекту постанови у сесійній залі глава Ради Дмитро Разумков не зможе підписати даний проект закону та передати його на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Підписуйтесь на нову безкоштовну розсилку від редакції «Податкова реформа-2020»

Згідно з інформацією на сайті ВРУ, наступна сесія Верховної Ради  розпочнеться у вівторок 4 лютого 2020 року.

 

UPD_06/02/2020

Законопроект №1210 розблоковано!

6 лютого Законопроект №1210 зі змінами до ПКУ розблоковано. Нардепи відмовилися скасовувати рішення про прийняття податкового законопроекту №1210. Тепер його може підписати голова ВРУ, а за ним і Президент. Про його підписання повідомимо окремо. 

 

UPD_11.02.2020

11 лютого, законопроект № 1210 відправлено на підпис Президенту. Про це йдеться у карточці законопроекту на сайті ВРУ. 

***

Звертаємо увагу, що остаточного тексту Закону ще немає. Про його появу повідомимо додатково та в окремій аналітиці проаналізуємо, якщо щось змінилося. Наразі про зміни, які були передбачені законопроектами, можете прочитати у наших попередніх статтях та новинах:

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Законопроекти , Податкова реформа - 2020

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі