Главная Все новости Налогообложение Акцизы

Как учитывается объем перемещения горючего для регистрации акцизного склада?

Одесские налоговики разъяснили, каким образом применяются критерии для определения необходимости регистрации акцизного склада. По их мнению, при этом применяются сразу два показателя: и емкость емкостей для горючего, и объемы перемещения такого горючего в течение года

ДФС в Одеській області нагадує, що з 01.07.2019 року акцизним складом є приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

При цьому не є акцизним складом, зокрема приміщення або-територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Відповідно до цього податківці наголошують, що для суб’єктів господарювання, які не є платниками єдиного податку четвертої групи, з метою визначення необхідності реєстрації акцизного складу одночасно враховуються показники як загальної місткості ємностей, так і обсягів отриманого протягом календарного року пального за ознаками, зазначеними в пп. «б» пп. 14.1.6 ПКУ.

Наприклад, якщо підприємство (обсяг отриманого пального протягом календарного року менше за 1000 куб. м.) має декілька приміщень на різних територіях, кожне з яких має загальний обсяг ємностей для пального до 200 куб. м., то такий суб’єкт господарювання акцизний склад не реєструє. Проте якщо загальний обсяг переміщення пального протягом календарного року перевищить 1000 куб. м., то такий суб’єкт господарювання повинен буде зареєструвати акцизні склади на всіх своїх територіях, де розміщується пальне.

***

Читайте також:

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Акцизы
Теги:
Акциз , Налоговая консультация , Горючее , Акцизный склад

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?