Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

QR-код замість чеку: які зміни вносяться до Закону про захист прав споживачів?

Введення нової форми розрахункового документу у вигляді QR-коду потребує змін не тільки до Закону про РРО, а й до Закону про захист прав споживачів. Розглянемо, що нас очікує

Нещодавно ми писали, що останніми законопроектами (тут та тут) пропонується введення такого поняття як «програмний реєстратор розрахункових операцій».

У зв’язку з цим законопроектом №1209 вносяться зміни і до Закону «Про захист прав споживачів». Зокрема, передбачається, що касир зможе надавати покупцю розрахунковий документ, відтворивши на дисплеї програмного РРО (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО) QR-код, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий таким споживачем абонентський номер або адресу електронної пошти.

Відповідно, покупець у разі обміну товару неналежної якості в якості розрахункового документу зможе використовувати раніше виданий продавцем такому покупцю QR-код.

***

Читайте також: Детінізація розрахунків – який законопроект голосуватиметься в Раді? 

 

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Законопроекти , РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі