Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

ПОДАТКОВІЙ РЕФОРМІ бути! Президент підписав законопроект №1210

21 травня Президент підписав Закон № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (законопроект №1210)

Сьогодні, 21 травня, Володимир Зеленський підписав Закон № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (він же законопроект №1210). Про це повідомляє прес-служба Президента.

Нагадаємо, що прийнятий законопроект №1210 був ще у січні 2020 року, а з 11 лютого (понад три місяці) очікував на підпис Глави держави. Протягом цього часу бізнес неодноразово звертався до Президента з проханням ветувати цей закон. Але, як бачимо, податкову реформу у 2020 році ми все ж отримали.

Закон передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами. Також він має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Крім того, передбачені документом зміни забезпечують необхідні умови для реформування Державної податкової служби та відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.

Удосконалюється й система адміністрування податків та розширено можливості онлайн-сервісів для платників. Відтепер платник, який подає звітність в електронному вигляді або пройшов електронну ідентифікацію олнайн в Електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів у електронному вигляді.

Реалізація положень закону також розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації основних засобів.

 

Доручення Кабміну у зв'язку з підписанням податкової реформи

Президент звернувся листом до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у якому запропонував спільно з представниками бізнес-асоціацій та експертами напрацювати та внести до Верховної Ради законодавчі ініціативи з метою:

  • впровадження прозорих і деталізованих механізмів реалізації положень щодо обмежень, запроваджених для запобігання ухиленню від оподаткування;
  • визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, а також надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування (з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням у світі COVID-19).

Також, на думку Президента, має бути зменшений розмір штрафів за окремі незначні податкові правопорушення.

Крім того, Уряд має забезпечити захист даних та інформації, отриманих органами контролю зі звітності резидентів України щодо доходів, зокрема, отриманих з джерел за межами України, а також даних, які одержуються від компетентних органів іноземних держав відповідно до закону. Має бути розглянуте питання щодо встановлення кримінальної відповідальності за незаконне розголошення таких даних та інформації.

Глава держави звернувся до Кабінету Міністрів з пропозицією розробити та внести до парламенту законопроект щодо одноразового декларування. Ці законодавчі зміни повинні бути підготовлені у тримісячний строк у співпраці з експертами, бізнесом і Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Також Уряд має підготувати із залученням представників бізнесу, експертів і народних депутатів пропозиції щодо:

  • системного вдосконалення та спрощення процедур адміністрування податків і зборів,
  • забезпечення чіткості правил оподаткування, уніфікації та зрозумілості термінології.

Відповідний законопроект повинен бути внесений на розгляд Верховної Ради України до кінця 2020 року.

***

Остаточного тексту закону поки ще немає, тож наразі про зміни, які були передбачені законопроектом, можете прочитати у наших аналітичних статтях:

Усі новини на тему податкової реформи за законопроектом №1210 читайте тут >>

А 2,5 години відео із докладним аналізом тоді ще законопроекту після другого читання у ВР дивіться ось тут.

***

UPD_22/05/2020

22 травня офіційно опубліковано Закон №466-IX зі змінами до ПКУ щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві. Більшість його норм наберуть чинності 23 травня. Про це ми писали тут.

Автор:
Волос Наталія
Джерело
Прес-служба Президента України
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Законопроекти , Податкова реформа - 2020

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 11

Новини по темі

Консультації по темі