Що нас чекає у вересні?
На початку місяця традиційно розповідаємо про те, чого очікувати у найближчі 30 днів. А це:
- нова облікова ставка НБУ з 6 вересня – 16,5%;
- змінений порядок здійснення касових операцій банків;
- нюанси індексації зарплати у вересні;
- підвищення посадових окладів деяких педагогам;
- зміни до Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) тощо.
Про ці та ще 6 змін та подій вересня читайте в огляді від редакції.
Нові рахунки для сплати податків та зборів – для всіх областей!
Ми вже повідомляли, що з 1 жовтня вводяться нові рахунки для сплати податків та зборів. Проте на той час їх оприлюднили лише кілька областей. І от станом на 4 вересня нові рахунки опубліковані вже для всіх областей.
Переглянути нові рахунки можна тут >>
Зверніть увагу! Територіальні органи Держказначейства наголосили, що з 01.10.2019 року по 31.10.2019 року діє перехідний період, а з 01.11.2019 р. – нові рахунки запрацюють у постійному режимі. Тож у жовтні 2019 року мали б діяти ще старі рахунки. Але краще про це дізнатися у податківців за місцем свого обліку – адже вони про перехідний період у своїх повідомленнях не згадували.
Крім того, з 1 листопада почнуть діяти нові рахунки з ЄСВ за стандартом IBAN. Щоправда, вони поки що не оприлюднені. Щоб отримати їх, Держказначейство радить звернутися до органів ДПС за місцем обліку.
З 30 серпня перевірки з праці проводяться по-новому
30 серпня 2019 року офіційно опублікована та набрала чинності постанова КМУ від 21.08.2019 р. №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Нею затверджені порядки здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю.
У першу чергу нас цікавить саме Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, оскільки він стосується перевірок у роботодавців.
Які зміни ним передбачаються? У яких випадках може прийти інспектор з праці та які він має надати документи? Коли виконання припису врятує від штрафної санкції, а коли – ні? Про все це читайте в аналітичній статті від редакції.
Податковий кодекс планують переписати – змін на 151 сторінку
30 серпня голова профільного комітету ВР Д. Гетманцев зареєстрував у ВРУ законопроект №1210. Головною метою його є вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві.
За змістом документа змін налічується аж на 151 сторінку. Коротко про деякі з них читайте у цій новині. А докладно про найголовніші новації ми розкажемо в окремих аналітичних статтях від редакції.
Прямо зараз ви можете прочитати:
- які зміни чекають на «єдинників» у 2020 році? Чи зміняться правила перебування та сплати податку? Ось тут.
- на скільки зростуть розміри податкових штрафів? Як зміниться поорядок розрахунку пені? Про це тут.
- які новації приготували для платників податку на прибуток? Чи зміниться об’єкт оподаткування та що буде з податковими різницями? Читайте тут.
З 2020 року, крім змін до ПКУ, може бути ще й новий Трудовий кодекс
Володимир Зеленський доручив новому Уряду у співпраці з новим складом ВРУ переглянути трудове законодавство та запровадити до 1 січня 2020 року новий Трудовий кодекс.
Президент зауважив, що серед іншого слід звузити сфери неформальної зайнятості, зокрема, суттєвого посиливши відповідальність за тіньове ведення господарства.
Ще 7 законодавчих ініціатив від нової влади
- Єдина звітність з ПДФО та ЄСВ. Законопроектами №1072 та №1057 запропоновано внести зміни до ПКУ та Закону про ЄСВ щодо введення такої звітності з 1 липня 2020 року. Як подаватимемо цю звітність? Скільки доведеться сплатити за помилки в ній та за неподання? Чи зміниться звітність для підприємців та самозайнятих осіб? Читайте у цій статті.
- Зміни до ККУ щодо несплати податків та ЄСВ. За проектом Закону №1080 норму щодо кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво виключать з Кримінального кодексу України та збільшать пороги для притягнення до кримінальної відповідальності за несплату податків та ЄСВ. Докладніше про це тут.
- Єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ. Якщо нардепи приймуть законопроекти №1051 та №1049, то з 1 липня 2020 року можна буде сплачувати податки і збори (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), ЄСВ на єдиний рахунок. Його буде впроваджено в Електронному кабінеті ДПС. Більше подробиць – за посиланням.
- Розрахункові операції та РРО. На сайті ВРУ зареєстровано низку законопроектів, які передбачають зміни у контролі держави за проведенням розрахунків між продавцями та покупцями. При цьому одна частина з них передбачає підвищення такого контролю, а інша вимагає лібералізації таких розрахунків.
- Зміни для ІТ-галузі. Прем’єр-міністр О. Гончарук хоче створити Фонд IT Creative, який буде виховувати нових ІТ-спеціалістів.Він буде фінансуватися за рахунок спеціального збору, який зростатиме від 1% до 5% протягом 2020-2024 років.
А про те, які податки додатково доведеться сплачувати тим фізособам-«єдинникам» ІТ-сфери, які перейдуть на нову, п`яту групу ЄП, читайте тут. - Бюро фінрозслідувань. У Верховну Раду подали законопроект №1208 з основ діяльності нового органу – Бюро фінансових розслідувань. Він буде займатися самостійною оперативно-розшуковою діяльністю.
- Відтермінування штрафів за розмитнення «євроблях» ще на 90 днів. Така президентська ініціатива передбачена у законопроекті №1030. Проте в Офісі Президента кажуть, що це відтермінування буде вже останнім.
Інші новини
- З 1 жовтня 1, 2 і 5 копійок повністю виведуть з обігу. А з 25 жовтня Нацбанк введе в обіг банкноту нового номіналу – 1000 гривень. Про це розповів Голова НБУ Яків Смолій.
- Мінфін планує змінити Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами. Зміни стосуватимуться використання кваліфікованого електронного підпису. Про це читайте тут.
- Поліція більше не буде боротися з економічними злочинами. 2 вересня 2019 року на своєму першому засіданні новий Уряд ліквідував Департамент захисту економіки Національної поліції України.
- ВРУ скасувала недоторканність депутатів. 3 вересня Рада схвалила в другому читанні законопроект №7203. Він передбачає зняття недоторканності з народних депутатів.
- Оновлено «Єдине вікно подання електронної звітності». В черговому оновленні (станом на 28.08.2019 р.) податківці додали новий формат звіту з контрольованих операцій та через проведену реорганізацію ДФС ввели формати своїх нових квитанцій, витягів та запитів.
[Востаннє у 2019] Три безкоштовні ПРАКТИКУМИ "10 навичок обліку ПДВ" від Анастасії Волевач
16-17-18 вересня. Реєструйтесь!
Остання можливість взяти участь у практикумах по ПДВ у 2019 році і безкоштовно отримати навички, які вбережуть Вас від штрафів. Чому конкретно навчитеся?
- 16 вересня. ПДВ при списанні заборгованості. Навчитесь визначати, чи потрібно нараховувати ПДВ при списанні заборгованості, складати ПН, проводки, відображати ці операції у деклараціях.
- 17 вересня. Дві податкові накладні на одну оплату (відвантаження) і навпаки. Навчитесь визначати, чи є право на податковий кредит за такими операціями, правильно складати і коригувати ПН, якщо сталася помилка.
- 18 вересня. Уточнююча декларація. Зможете вчасно сплачувати ПДВ, заповнювати уточнювальну декларацію з ПДВ і розраховувати штрафи за її подачу.
Реєструйтеся на навчання у найбільш практичному форматі, де Ви не просто слухаєте лекції, а одразу формуєте практичні навички.
До зустрічі через тиждень!
Ваш «Дебет-Кредит»