Головна Усі новини Праця та соціальний захист Оплата праці

Плануєте зменшити зарплату працівникам: як попередити?

Про зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення працівників необхідно попередити не пізніш як за два місяці до змін

Держпраці у Черкаській області вказала, що згідно зі ст. 103 КЗпП, про зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення працівників необхідно попередити не пізніш як за два місяці до змін.

Визначення змін істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших) надано у ст. 32 КЗпП.

Згідно з п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 р. №9 «Про практику розгляду судами трудових спорів», припинення трудового договору за п. 6 ст. 36 КЗпП при відмові працівника від продовження роботи зі зміненими істотними умовами праці може бути визнане обґрунтованим, якщо зміна істотних умов праці при провадженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою викликана змінами в організації виробництва і праці (раціоналізацією робочих місць, введенням нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну форму організації праці, і, навпаки, впровадженням передових методів, технологій тощо).

Враховуючи вищевикладене, не допускається звільнення працівника за ч. 6 ст. 36 КЗпП через те, що він не надав згоду на зменшення розміру надбавки без змін в організації виробництва і праці.

Джерело
Держпраці у Черкаській області
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?