Главная Все новости Упрощенная система Физлица — предприниматели на едином налоге

С 1 января 2021 года отменят формы книг учета для всех физлиц-«единщиков»: проект приказа Минфина

На сайте Минфина появился проект про утрату силы приказа об утверждении форм Книги учета доходов и Книги учета доходов и расходов и порядков их ведения. Такая отмена должна произойти с 1 января 2021 г., но не ранее дня официального опубликования утвержденного приказа

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року фізичні особи-платники єдиного податку І і ІІ груп та ІІІ групи – неплатники ПДВ вестимуть облік діяльності у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів, а підприємці ІІІ групи – платники ПДВ – у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Але податківці в Інформаційному листі №16 вказували, що ФОПи повинні зберігати ще три роки книги обліку доходів, які вже не будуть використовувати. Про це ми писали тут.

І от Мінфін оприлюднив проєкт наказу про втрату чинності з 1 січня 2021 року форми Книги обліку доходів і Книги обліку доходів і витрат для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку та  порядок її ведення. Завантажити>>

Тобто новостворені у 2021 році фізособи-«єдинники» вже не будуть купляти книги та реєструвати їх в ДПС.

У разі затвердження цей наказ набере чинності з 01.01.2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Тобто все буде залежати від дати опублікування.

За пояснювальною запискою до проєкту наказу, таке рішення прийнято відповідно до вимог пункту 22 розділу І Закону №786 та статті 296 ПКУ.

Звертаємо увагу! В Інформаційному листі №16 ДПС наголошувала, що  платники, які почали вести книгу до 2021 року, можуть продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку І, ІІ та ІІI груп, які не є платниками ПДВ) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку ІІI групи, які є платниками ПДВ) за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №579.  Але через їх скасування з 2021 року це вже буде не обов’язково, хоча може здійснюватися за власним бажанням.

***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге
Теги:
Единый налог , Предприниматели

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме