Головна Усі новини Тематичні розсилки Звітність

«Бланки і звітність» №2(55) | 11.02.2020 р.

П'ятдесят п'ятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

Це – другий з початку року (і п’ятдесят п’ятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло майже три тижні. За цей час сталося чимало, тож є про що розповісти.

А саме:

 • розкажемо, в які строки подавати декларацію про доходи за 2019 рік;
 • наголосимо, що статзвіт за формою №1-П з лютого слід подавати за новою формою;
 • нагадаємо, що за І квартал 2020 року потрібно подавати новий Звіт з праці;
 • з’ясуємо, як змінилася форма декларації з податку на прибуток;
 • проінформуємо, як звітувати щодо податкових пільг з ПДВ у 2020 році;
 • зазначимо, що в «Єдиному вікні» з’явилися формати для нової форми декларації з ПДВ;
 • поговоримо про зміну форм заяв для реєстрації та внесення змін до ЄДР.

Гарного Вам читання!

***

 

В які строки подавати декларацію про доходи за 2019 рік?
Одеські податківці нагадали, що з початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік подається в такі граничні строки:

 • 10.02.2020 – для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). У разі якщо ФОП-«загальник» отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи зазначаються в річній податковій декларації, що подається у строк, визначений пп. 49.18.5 ПКУ;

 • 30.04.2020 – для громадян, які зобов’язані подати декларацію (до 1 травня року, що настає за звітним);

 • 30.04.2020 – для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (до 1 травня року, що настає за звітним);

 • 31.12.2020 – для громадян, які мають право на податкову знижку (по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року).

 

Статзвіт за формою №1-П з лютого подаємо за новою формою
Держстат наказом від 31.05.2019 р. №180 затвердив нову форму державного статистичного спостереження №1-П (місячна) «Звіт про виробництво промислової продукції за видами».

Звітувати за нею потрібно вже з 1 лютого 2020 року. Відповідно з цього часу втратив чинність наказ Держстату від 06.07.2018 р. №126, яким було затверджено попередню форму цього звіту. Про це ми зазначали тут.

 

За І квартал 2020 року потрібно подавати новий Звіт з праці
Держстат наказом від 31.07.2019 р. №259 затвердив нову форму державного статистичного спостереження №1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці».

Вводиться в дію нова форма, починаючи з 1 лютого 2020 року. Тобто вперше звітувати за нею потрібно буде за І квартал 2020 року.

Відповідно втратить чинність звіт, затверджений наказом Держстату від 06.07.2018 р. № 134.

Як і раніше, ця форма подається територіальним органам Держстату юридичними особами та їхніми відокремленими підрозділами.

В оновлену форму звіту, зокрема, додали Розділ VІI «Витрати на утримання робочої сили, що не входять до складу фонду оплати праці за 2019 р.».

Крім того, у звіті прописано нові вимоги до заповнення показників розділу ІV «Розподіл штатних працівників за розмірами заробітної плати». Про це ми розповідали ось тут.

 

Декларування податку на прибуток за новою формою: офіційний лист ДПСУ
ДПСУ у листі від 16.01.2020 р. №757/7/99-00-07-02-01-07 нагадала, що 20 грудня 2019 року набрав чинності наказ Мінфіну від 14.11.2019 р. №481, яким внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток. Її привели у відповідність до чинних норм ПКУ. Про це ми писали тут і тут.

Основну частину декларації доповнено блоком «Податкові зобов’язання, інші штрафні санкції та пені, визначені відповідно до Податкового кодексу України, не пов’язані з виправленням помилок». До цього блоку входять нові рядки, якими передбачено можливість визначення податкових зобов’язань для платників, які використовують пільги відповідно до пп. 142.1 – 142.3 ПКУ та п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, у разі  порушення вимог цільового використання вивільнених від оподаткування  коштів, у яких відображаються:

 • суми збільшення податкового зобов’язання, за порушення вимог цільового використання вивільнених від оподаткування коштів (рядок 35);

 • штрафні санкції (рядок 36);

 • пені (рядок 37).

Уточнено редакцію рядка 26 декларації щодо відображення сум збільшення (зменшення) податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється.

Блок «Наявність додатків10»:

 • доповнено новим додатком ПП «Інформація про суми податкових пільг»;

 • додаток ФЗ розділено на графи: П(С)БО та МСФЗ.

Про це та про те, які зміни внесено у додатки до декларації, ми розповідали у своїй новині.

 

Як звітувати щодо податкових пільг з ПДВ у 2020 році?
З 1 січня 2020 року Звіт про суми податкових пільг скасовано. Ведення обліку податкових пільг з ПДВ контролюючими органами здійснюватиметься на підставі податкової звітності.

З січня 2020 року розрахунок сум ПДВ, не сплаченого суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, здійснюватиметься у додатку 6 до декларації з ПДВ «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю».

В оновленому додатку 6 в новій редакції буде викладена Таблиця 2, в якій будуть зазначатися:

 • найменування і код податкової пільги згідно з Довідником пільг;

 • сума ПДВ, не сплачена до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги;

 • обсяг звільнених від оподаткування операцій з постачання товарів/послуг;

 • обсяги операцій з придбання товарів/послуг (що використані у пільгових операціях) за ставками 20%, 7%, 0%/звільнені.

 

Нова декларація з ПДВ вже доступна в «Єдиному вікні»
28 січня податківці оприлюднили доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.28.3.0 станом на 24.01.2020 р.

Зокрема, на виконання вимог наказу Мінфіну від 20.11.2019 р. № 488 додано нові версії документів:

 • F0200121 - Податкова декларація з податку на додану вартість (ФО);

 • J0200121 - Податкова декларація з податку на додану вартість;

 • F0299721 - Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду.

 

З 24 січня діють нові форми заяв для реєстрації та внесення змін до ЄДР
24 січня набрав чинності наказ Мін’юсту від 09.01.2020 р. №72/5. Ним внесено зміни до окремих форм заяв, які затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 р. №3268/5:

 • до Форми 3 внесено зміни до вимог заповнення інформації про бенефіціарних власників;

 • у Формах 1, 3, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 13, 18, 19, 20, 21, 22, 23 слова «зазначаються тільки для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті» замінено словами «зазначаються тільки для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта».

Про це ми зазначали ось тут.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на лютий 2020 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Звітність
Теги:
Бланки , Електронна звітність , Звітність , Податкова звітність , Статистична звітність , Фінансова звітність , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі