Напевно, у липні було не настільки спекотно надворі, як в роботі бухгалтерів та просто у платників податків.
Вже з початку місяця почали діяти нові рахунки для сплати податків та зріс прожитковий мінімум (що потягло за собою й зміну інших показників, з ним пов'язаних). А далі – ще цікавіше: оновлена звітність з ЄСВ, чергове коригування плану-графіка податкових перевірок (цього разу і для ФОП); зміни у порядку подання фінзвітності та нові порядки фінансування лікарняних та декретних від ФСС.
Якщо за усіма цими новаціями ви раптом пропустили щось важливе і цікаве – то ось тепер можете надолужити.
***
1. З 2 липня діють нові рахунки для сплати податків!
140 тис. переглядів, 124 коментарі
Ознайомитися з новими рахунками можна тут. Проте, зверніть увагу, що Держказначейство впровадило перехідний період щодо застосування цих рахунків - до 11 вересня. На цей час старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються діючими!
2. Знайомтеся! Нові форми звіту з ЄСВ та порядок їх подання
42 тис. переглядів, 20 коментарів
Мінфін наказом від 15.05.2018 р. №511 виклав у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ та його форми. З 1 серпня 2018 року він набере чинності, а звітувати за новими формами будемо вперше за серпень у вересні. Докладніше про зміни читайте в аналітиці від редакції або ж дивіться у відеоогляді від Т. Мойсеєнко.
3. Чергове оновлення плану-графіка перевірок на 2018 рік (станом на липень)
30 тис. переглядів
16 липня ДФСУ оприлюднила оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 рік (станом на липень). Згідно з ним, у 2018 році відбудеться 8518 планових податкових перевірок. Згодом, 25 липня, оновлено та оприлюднено III розділ плану-графіка, який стосується перевірок ФОП. Їх у переліку аж 2041.
4. Як звітувати за новою формою декларації з ПДВ за ІІ квартал 2018 року –роз’яснення ДФС
23 тис. переглядів, 40 коментарів
Уже не за горами квартальне подання звітності (9 серпня). Не забувайте, що декларацію з ПДВ за II квартал слід подавати за новою формою. Про основні зміни та правила її заповнення розповіла ДФСУ у листі від 11.07.2018 р. №21051/7/99-99-15-03-02-17, коментар до якого читайте тут.
18 тис. переглядів, 4 коментарі
ДФСУ назвала чотири найбільш поширених порушення, які виявляють податківці під час перевірок фізосіб. Це недекларування доходів, ухиляння від сплати податків при виплаті зарплати, недотримання умов спрощеної системи оподаткування і приховування доходів, що надійшли на розрахункові рахунки. Про типові порушення ФОП читайте тут.
6. Липневі зміни: що і для кого змінюється?
16 тис. переглядів, 1 коментар
Традиційна щомісячна добірка новацій та змін, які нас чекають в поточному місяці. Загалом на початку місяця ми їх нарахували 12, але вже наприкінці їх стало 27. Матеріал ми оновили. Тож перегляньте, аби не пропустити щось важливе.
7. Подаємо фінзвітність по-новому: аналіз змін, внесених постановою №547
14 тис. переглядів, 26 коментарів
14 липня набрали чинності зміни до Порядку подання фінансової звітності, внесені постановою КМУ від 11.07.2018 р. №547. Оскільки цей документ багато років був ключовим у визначенні, кому і в які строки подавати фінзвітність, ознайомитись з цими змінами потрібно кожному бухгалтеру.
8. З 1 жовтня 2018 року – зміни в отриманні лікарняних та декретних (і не тільки)
13 тис. переглядів
19 липня Фонд соцстраху затвердив та оприлюднив кілька постанов, які змінять порядок роботи комісій (уповноваженого) з соцстрахування на підприємствах та порядок отримання фінансування від Фонду виплат з соцстрахування працівників. Докладно про ці постанови читайте в аналітиці від редакції.
9. Алгоритм визначення розрахункових рахунків для сплати ЄСВ — роз'яснення від ДФС
12 тис. переглядів, 4 коментарі
Податківці нагадали, як правильно визначити розрахункові рахунки для сплати єдиного соцвнеску. Проте не лякайтеся, самі реквізити рахунків для сплати ЄСВ залишилися без змін.
11 тис. переглядів, 12 коментарів
З 17 липня 2018 року почали діяти нові коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф). У багатьох платників виникло питання: чи впливають нові коефіцієнти на розмір земельного податку чи орендної плати за землю у 2018 році? Оскільки прямої норми в ПКУ немає, ми звернулися до нашого юриста з метою поставити крапку в цьому питанні.
Наразі це все. Залишайтесь з нами!
Ваш «Дебет-Кредит»