Що підготував нам серпень?
Традиційно розпочинаємо місяць з огляду змін та подій, які чекають нас у ньому. Так, протягом серпня ми нарахували аж 17 (і це лише початок місяця). Серед них:
- нові розміри пропорцій розподілу ЄСВ (з 1 серпня);
- можливість подання заяви на повернення надміру сплаченого податку через Е-кабінет (з 1 серпня);
- переведення банківських рахунків на IBAN (з 5 серпня);
- граничний термін подання звітності за II квартал 2019 року (9 серпня);
- ...та додаткові вихідні у серпні.
Весь перелік змін, подій та новацій – у добірці від редакції.
Які саме зміни чекають на клієнтів банків через IBAN?
Уже відсьогодні в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616.
Нагадаємо, що IBAN – це стандартна система банківського рахунку в державах Євросоюзу. Його призначення – спрощення операцій між банками різних країн.
- Який вигляд матиме IBAN-код?
- Як відбуватиметься перехід на новий формат рахунків?
- Чи потрібно повідомляти своїх партнерів або переукладати діючі угоди, контракти з ними?
- Чи буде змінено рахунки в іноземних валютах?
- Як можна побачити виписки за діючими рахунками?
Про все це читайте у докладному роз’ясненні від ПриватБанку. (А пам`ятка від НБУ – за цим посиланням).
Нюанси індексації зарплати у серпні
За даними Держстату, індекс споживчих цін, на підставі якого здійснюється розрахунок для проведення індексації, у червні становив 99,5%. А отже, він не вплинув на розрахунок коефіцієнта для проведенння індексації. Тому у серпні індексувати зарплату будемо на рівні липня.
Зверніть увагу! Роботодавці, які востаннє підвищували оклади у січні 2019 року, мають індексувати зарплату у серпні на рівні липня 2019 року за коефіцієнтом 3,1% (62,22 грн). А тим, хто підвищував у лютому та в інших місяцях 2019 року, ще не потрібно проводити індексацію. Про все це читайте тут.
Інструкцію з бухобліку ПДВ скасовано!
Наказом від 18.06.2019 р. №247 Мінфін визнав таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів від 01.07.1997 р. №141. Ним було затверджено Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість.
Проте Мінфін не затвердив ані змін до Інструкції №291 задля введення окремих правил відображення в обліку нарахування ПДВ залежно від здійснення операцій, ані нового порядку. Тому питання подальшого ведення обліку нарахування ПДВ залишається відкритим. Ми звернемося до Мінфіну з окремим запитом щодо цього питання.
Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на минулу п’ятницю не опублікований.
Увага! Зміни у формах звітності
- По-перше, Мінфін наказом від 25.04.2019 р. №177 затвердив нову форму декларації про майновий стан та доходи та Інструкцію про її заповнення. Що саме змінилося та коли ці зміни наберуть чинності, читайте у новині;
- По-друге, наказом Мінсоцполітики від 03.06.2019 р. №851 оновлено форму звіту №1-ПА для посередників з працевлаштування. Відтепер Інформацію про кількість працевлаштованих громадян потрібно буде подавати щоквартально (а не раз в рік, як раніше). Про це читайте тут;
- По-третє, незначних змін зазнала форма Звіту про контрольовані операції та Порядок його складання. Це передбачено наказом Мінфіну від 10.06.2019 р. №242. Зокрема, таблицю «Загальні відомості про контрольовані операції» звіту доповнено новим рядком для внесення загальної суми контрольованих операцій з контрагентом, а додатки 1 та 2 викладено у новій редакції. Про це читайте тут.
Чому податківці передумали видавати токени з 1 серпня?
Нагадаємо, що 23 липня на сайті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДФС вказувалося, що з 01.08.2019 р. клієнти АЦСК ІДД ДФС зможуть отримати електронні довірчі послуги виключно на захищені носії ключової інформації.
Проте вже 26.07.2019 р. з тексту новини прибрали цю інформацію. Чому? Це податківці пояснили у черговому своєму повідомленні:
«У зв’язку з неможливістю суб’єктів, які здійснюють продаж захищених носіїв ключової інформації задовольнити попит на захищені носії ключової інформації, Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковий департамент ДФС продовжує надавати електронні довірчі послуги без обов’язкової генерації особистих ключів користувачів виключно на захищені носії ключової інформації».
Ще три нові роз’яснення ДФС
- Чи потрібно складати ПН на суму помилково перерахованих коштів? В які строки такі кошти необхідно повернути, щоб уникнути обов’язку нарахування ПДВ та складання ПН? Відповіді на ці питання читайте у нашому коментарі до ексклюзивних роз’яснень від податківців та НБУ;
- Як податківці виявляють «схемні» операції? За роз’ясненням Офісу великих платників, ознаками схемних операцій є відсутність взаємовідносин власників складів по ланцюгу постачання, з яких нібито здійснювалось постачання товарів; не підтвердження власниками машин, які зазначені в ТТН, факту перевезення товарів;
- Кого з платників ПДВ ДФС відносить до ризикових за критеріями блокування ПН та як позбутися цього статусу? Читайте тут.
Мінсоцполітики – про невикористані відпустки та відпускні
- Cитуація 1. Працівник має понад 100 календарних днів щорічних відпусток, які він не використав у попередніх роках. Роботодавець вирішив це виправити і відправити працівника у такі відпустки просто зараз. Але чи можна надати працівнику всі дні відпусток протягом одного календарного року? Яку максимальну кількість днів щорічної відпустки можна надавати в рік? Які будуть наслідки для підприємства?
Про це розповіло Мінсоцполітики у листі від 08.07.2019 р. №793/0/204-19, коментар до якого читайте тут. - Ситуація 2. У зв’язку з великим завантаженням бухгалтер припустився помилки (наприклад, не застосував коефіцієнт коригування для відпускних чи взагалі помилився в їх розрахунку). Потім цю помилку виправлено. Але як вона вплине на розрахунок відпускних у майбутніх періодах?
Читайте у нашому коментарі до листа Мінсоцполітики від 18.06.2019 р. №718/0/204-19.
Інші новини
- Президент підписав указ щодо розвитку електронних послуг. Зокрема, Указ №558/2019 передбачає запровадження Єдиного веб-порталу електронних послуг, де українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації щодо себе в державних реєстрах та пріоритетні електронні державні послуги;
- Від імені ДФС відбувається спам-розсилка вірусних файлів. Такі повідомлення надходять з електронних скриньок, які ніяк не стосуються ДФС. А в самих електронних листах йдеться про наявність податкового боргу. Тож будьте пильні!
- Розпочалася реєстрація територіальних органів нової ДПС. Станом на 2 серпня в ЄДР зареєстровано ДПС у м. Києві та 8 обласних ДПС (Волинська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька). Коли розпочне роботу нова ДПС – читайте тут;
- З'явилися норми природних втрат зерна при його зберіганні на складах. Мінагрополітики встановило єдині норми і правила для відображення в кількісно-якісному обліку зерна та продуктів його переробки, списання норм природних втрат;
- Як буде виглядати індивідуальний рахунок особи в недержавному Пенсійному фонді? Мінсоцполітики оприлюднило проект Переліку відомостей про стан індивідуального пенсійного рахунку застрахованої особи в недержавному пенсійному фонді – суб’єкті другого рівня системи пенсійного забезпечення, та Порядку обміну інформацією між ПФУ і адміністраторами недержавних пенсійних фондів.
Наостанок – не забувайте про звітність:
- 9 серпня – граничний термін подання звітності за II квартал 2019 року. А це декларація з ПДВ, декларація з податку на прибуток, форма №1ДФ, декларація платника ЄП III групи і ще кілька десятків звітів. Перелік усіх необхідних для подання звітів дивіться тут;
- А 19 серпня – граничний строк сплати податкових зобов'язань за ІI квартал 2019 р. Яких саме – ви знайдете у нашому податковому календарі.
ОСТАННЯ в 2019 році БЕЗКОШТОВНА серія ОНЛАЙН-ПРАКТИКУМІВ
“10 НАВИКІВ обліку Податку на прибуток без помилок”
12-13-14 серпня. Реєструйтесь!
На практикумах Ви сформуєте такі навики:
- Основні засоби та нематеріальні активи. Правильно проводити надходження, ліквідацію та продаж ОЗ та НА, розраховувати амортизацію і застосовувати податкові різниці по ним.
- Інша дебіторська/кредиторська заборгованість. Визначати коли можна та правильно оформлювати і списувати заборгованість та застосовувати податкові різниці по ній.
- Резерв відпусток. Визначати кому необхідно нараховувати резерв відпусток, правильно розраховувати, оформлювати документально і відображати резерв у звітності.
Зверніть увагу - це НЕ вебінари!
Всі 3 дні ми з Вами будемо практикуватись на задачах, які допоможуть Вам сформувати конкретні навики.
Приготуйтесь працювати, а не просто слухати!
Реєструйтесь на серію онлайн-практикумів!
До зустрічі через тиждень!
Ваш «Дебет-Кредит»