Уряд оновив повідомлення про прийняття на роботу
23 серпня на черговому засіданні КМУ було внесено зміни до Постанови КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту».
Ці зміни спрямовані на забезпечення можливості подання фізособами, які уклали трудовий договір з домашніми працівниками, повідомлення про укладення або припинення такого договору до територіальних органів ДПС за установленими формами. Відповідні зміни вносяться й до самої форми повідомлення щодо домашніх працівників. Тож всі роботодавці отримають нову форму повідомлення.
Ще три новації від Уряду
- Визначено Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види сільгосптоварів. 3 вересня набере чинності Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види с/г товарів. Він застосовуватиметься з дати набрання чинності Постановою про режим експортного забезпечення. З цієї ж дати діятимуть нові правила складання ПН.
- Уряд підкоригував Порядок формування та ведення реєстру Дія Сіті. Внесено зміни до постанов КМУ стосовно формування та ведення реєстру Дія Сіті, а також до Порядку подання та розгляду заяви про набуття статусу резидента Дія Сіті . Про те, що змінилося, докладніше у новині.
- Внесено зміни до порядку мобілізації військовозобов'язаних при догляді за хворими родичами. Постановою КМУ №930 переглянуто документи, які підтверджують право на відстрочку для осіб, що утримують або здійснюють постійний догляд за рідними та близькими. Докладніше читайте тут.
Мінфін змінив критерії важливих підприємств для економіки з метою бронювання
Наказом від 30.07.2024 №373 Мінфін затвердив зміни до Критеріїв, за якими Міністерство фінансів визначає підприємства, установи й організації, які мають важливе значення для національної економіки.
Зокрема, бронювати працівників зможуть суб'єкти аудиторської діяльності, які надають послуги з обов'язкового аудиту фінансової звітності за договорами з підприємствами, що становлять суспільний інтерес, та/або з підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Підкреслимо, з цього пункту виключено підприємства, які фактично надають послуги з обов'язкового аудиту фінансової звітності або виконують інші обов'язкові завдання за договорами з підприємствами, що становлять суспільний інтерес.
При цьому буде змінено критерії щодо підприємств, які виконують роботи для Мінфіну.
Що нового у ДПС?
- Додатки до декларації з податку на нерухомість змінять. ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну щодо внесення змін до додатків до форми декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Його розроблено з метою приведення цих додатків у відповідність до національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд». Тож після затвердження наказу платники податку на нерухомість отримують оновлену форму декларації. За нею доведеться звітувати за 2025 рік, якщо це відбудеться у поточному році.
- Змінено Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету. Наказом від 01.08.2024 №382 Мінфін змінив Порядок повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів. Про те, що змінилося, докладніше у новині.
- Від імені ДПС здійснюється розсилка фейкових листів зі шкідливим ПЗ. Будьте обачні: протягом останніх днів зафіксовано факт масового розповсюдження електронних листів начебто від імені ДПСУ, що містять посилання для завантаження файлу.
- Чи може контакт-центр ДПС надати відповідь на конкретне ситуативне запитання? Контакт-центр ДПС надає тільки уніфіковані відповіді на запитання платників податків. Для отримання відповідей на конкретні запитання, які стосуються конкретних операцій, слід звертатися із запитом для отримання ІПК до ДПС з наданням відповідної первинки.
- Як ДПС продовжує боротися з тінізацією розрахунків? За словами Д. Гетманцева, з початку року проведено 519 перевірок суб’єктів господарювання, яким нараховано 17,5 млн гривень штрафних санкцій. Крім того, ДПС зафіксувала 659 фактів продажів особами, не зареєстрованими як СГ.
Три цікаві податкові роз’яснення
- Які платники податків мають зберігати свої документи протягом 5 років? Податківці наголосили, що 1825 днів встановлено для первинки, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів платників податку на прибуток та юросіб-"єдинників". Це стосується документів, які складено до 28 квітня 2023, строк зберігання яких не закінчився на цю дату.
- Помилкове складання ПН на операцію з постачання товарів/послуг: чи зазначати в декларації з ПДВ? У декларації з ПДВ зазначаються дані, вказані у складеній на підставі первинних документів ПН. Тому обсяги постачання товарів/послуг та сума ПДВ, вказані у помилковій (другій) ПН та РК до неї, не підлягають відображенню в декларації.
- Пільги зі сплати ПДВ діють тільки на операції з ввезення генераторів. ДПС наголосила, що операції з постачання генераторів на митній території України підлягають оподаткуванню ПДВ за загальними правилами за ставкою 20% незалежно від пільги з ПДВ при їхньому ввезенні.
30 серпня – останній день сплати податків за липень 2024 року
За даними ДПС, 30 серпня (ця п’ятниця) є граничним терміном сплати податкових зобов’язань платниками податків за липень 2024 року. Яких саме – читайте тут.
Але ті, хто поки що не має можливості сплатити податки та підтвердили це, зможуть сплатити після закінчення війни.
Підписання закону про збільшення акцизних ставок на пальне з 1 вересня розблоковане
21 серпня ВРУ розглянула проєкт постанови про скасування голосування у ІІ читанні за законопроєкт №11256-2, але не підтримала його. Тож підписання спікером ВРУ та Президентом вже розблоковано.
Нагадаємо, що цей закон вносить зміни до ПКУ в частині впровадження поступового, протягом 4 років, підвищення ставок акцизного податку на пальне до досягнення встановленого мінімального рівня в Європейському Союзі з огляду на євроінтеграційні зобов’язання нашої держави.
До уваги роботодавців!
- З 24 серпня діє Закон про регулювання праці домашніх працівників. Нагадуємо, що 24 травня було опубліковано Закон №3680. Ним КЗпП доповнюється новою главою ХІ-А «Регулювання праці домашніх працівників». Крім того, ним звільнено роботодавців домашніх працівників від сплати ЄСВ. Закон набрав чинності з 24 серпня 2024 року.
- Нові правила безпеки та здоров’я працівників на роботі: ВРУ прийняла у І читанні законопроєкт №10147 про формування нової системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження ризик-орієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.
- Ставка ЄСВ під час воєнного стану, якщо закінчився строк дії довідки МСЕК. На підприємстві працює особа з інвалідністю. Інвалідність підтверджено документально по 01.08.2024. Яку ставку ЄСВ застосовувати, починаючи з серпня? Читайте тут.
- Що означає статус звернення «Скасовано виконання» при скануванні трудових книжок? Статус звернення «Скасовано виконання» означає, що звернення містить певні помилки, не опрацьовано та потребує повторного подання (опис причини відхилення вказано в реквізиті «Повідомлення»).
- Отримання страхових виплат у зв’язку з вагітністю та пологами. Фахівці ПФУ наголосили, що допомога по вагітності та пологах надається у розмірі, який компенсує 100% середньої заробітної плати (доходу). Підставою для її призначення є листок непрацездатності, сформований на підставі медвисновку.
Штрафи за розбіжності даних про бенефіціарів з 1 вересня: як та коли будуть застосовуватися?
З 1 вересня 2024 року Мін’юст застосовуватиме штрафи за виявлені розбіжності щодо відомостей про КБВ та структуру власності юрособи.
- В яких випадках є загроза штрафів?
- Яка процедура їх застосування?
- Що потрібно зробити до 1 вересня 2024 року?
Читайте у статті від редакції.
Інші новини
- Концепт законопроєкту про підвищення податків змінився (але не для всіх). Як розповіла «Економічна правда», замість ВЗ для юросіб від обороту у законопроєкті пропишуть підвищення ПДВ на 3-4%. Без змін залишається збільшення ВЗ для фізичних осіб та його сплата ФОПами. Також свою позицію озвучив Президент: рішення щодо підвищення податків мають бути лише справедливими й такими, які допомагають українському бізнесу.
- Заборона на ПЗ з країн під санкціями: Уряд затвердив законопроєкт, який пропонує зміни до Закону «Про санкції». Документ передбачає нові обмеження для програмного забезпечення та інтернет-ресурсів з країн, що перебувають під санкціями. За ним під санкції підпадатимуть програмні продукти, створені на основі вихідного або об’єктного коду, що вже є під санкціями. Також обмеження торкнуться ПЗ, розробленого особами, на яких поширюються санкції.
- Нацполіція пропонує запровадити кримінальну відповідальність для дропів. У Нацполіції пропонують піти ще далі та запровадити для дропів кримінальну відповідальність. За оформлення банківських карток за винагороду чи надання рахунків у користування дропам пропонується передбачити покарання у вигляді позбавленні волі до трьох років.
Слава Україні!
Ваш «Дебет-Кредит»