• Посилання скопійовано

«Фізособи-підприємці» №04(73) | 23.05.2024 р.

Сімдесят третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», присвячений діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах

«Фізособи-підприємці» №04(73) | 23.05.2024 р.
Це – вже сімдесят третій (четвертий у 2024 році та двадцять четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена діяльності фізосіб-підприємців на загальній та спрощеній системах. З часу написання попереднього листа минув майже місяць, тож нам є про що розповісти. А саме:
  • дізнаємося, за яких умов фізособи-«єдинники» 1 та 2 груп можуть не сплачувати ЄП за місяць відпустки;
  • розкажемо, чому збільшилася кількість зареєстрованих ФОПів;
  • підкреслимо, що ФОПи можуть відкрити рахунок у ПриватБанку онлайн за допомогою Дія.Підпис;
  • зазначимо, чи повинен ФОП зі суми утриманої комісії за користування платіжними системами сплачувати ПДВ;
  • розповімо, чи включається до доходу ФОПа вартість безоплатно отриманих товарів;
  • повідомимо, що ДПС оновила план-графік на 2024 рік щодо перевірок фізосіб;
  • нагадаємо, в які строки слід подати заяву на перехід на іншу групу ЄП у разі перевищення доходів.
Гарного вам читання!

В які строки слід подати заяву на перехід на іншу групу ЄП у разі перевищення доходів?

Податківці у підкатегорії 107.01.09 «ЗІР» зауважили: якщо фізособи-«єдинники» І-ІІІ груп перевищили обсяг доходу, встановлений п. 291.4 ПКУ,  то граничний строк подання заяви - 20 число місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.
Але якщо 20 число припадає на вихідний та/або святковий день, то останнім днем подання такої заяви вважається перший робочий день, наступний за вихідним та/або святковим днем.

За яких умов фізособи-«єдинники» 1 та 2 груп можуть не сплачувати ЄП за місяць відпустки?

Згідно з пп. 298.3.2 ПКУ інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності подається за заявою у довільній формі.
Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки, заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності та форм даних заяв нормами ПКУ не передбачено.
З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів до контролюючого органу подається заява щодо періоду щорічної відпустки – до дати початку відпустки. Про це ми писали тут.

ФОПи можуть відкрити рахунок у ПриватБанку онлайн за допомогою Дія.Підпис

ПриватБанк запустив для українських підприємців, які відкривають свій рахунок ФОПа через сайт банку, можливість зробити це за декілька кроків як за допомогою Smart ID та КЕП ПриватБанку, так і через Дія.Підпис державного сервісу Дія.
Щоби відкрити новий рахунок у ПриватБанку на сайті банку, підприємцям треба пройти 6 простих кроків, що триватиме не більше 5 хвилин.

ДПС оновила план-графік на 2024 рік щодо планових перевірок фізосіб

30 квітня на сайті ДПС зʼявилася інформація про оновлення плану-графіка. Цього разу оновлено розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб» (завантажити).  Він налічує 915 осіб, до яких цього року планує завітати  ДПС (раніше було 921). Про це ми писали тут
Всі інші розділи залишилися без змін. 
Нагадаємо, що 8 грудня 2023 року набрав чинності Закон від 09.11.2023 №3453 щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок. Ним розширено критерії відбору платників податків для планових перевірок. Фізосіб-«єдинників» І та ІІ груп перевірки поки що не стосуються. Більше подробиць тут.

Чому збільшилася кількість зареєстрованих ФОПів: позиція Гетманцева

Д. Гетманцев у своєму Телеграм-каналі підкреслив, що станом на 01.05.2024 кількість зареєстрованих ФОПів з  початку року стабільно зростає і становить 2031,3 тис. ФОПів, що більше порівняно з початком року на 38,1 тис. осіб.
З  січня по квітень 2024  року кількість  новостворених ФОПів становить 100,1 тис. осіб, при цьому середньомісячний показник зареєстрованих  нових підприємців за 4 місяці  поточного  року  становить понад 25 тис. осіб. 
Фактично показник  росту новостворених ФОПів переважає над тими, що закрили свій бізнес у 2024 році, на 42,5 тисяч осіб.

Чи повинен ФОП із суми утриманої комісії за користування платіжними системами сплачувати ПДВ?

Дніпровські податківці зауважили: якщо операції з надання послуг з виконання платіжних операцій, надаються ФОПу резидентами – надавачами платіжних послуг, операторами платіжних систем, то місцем постачання таких послуг є митна територія України. При цьому операції з постачання таких послуг згідно з пп. 196.1.5 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Якщо операції з надання послуг з виконання платіжних операцій надаються ФОПу нерезидентами, то місце постачання таких послуг визначається  за межами митної території і такі операції також не є об’єктом оподаткування ПДВ.
На підставі цих нюансів висновок ДПС такий: ФОПу при придбанні послуг у надавачів платіжних послуг, операторів платіжних систем нараховувати та сплачувати ПДВ за такими операціями не потрібно, незалежно від того, постачальник таких послуг є резидентом чи нерезидентом.

Чи включається до доходу ФОПа вартість безоплатно отриманих товарів?

Херсонські податківці підкреслили, що  фізособа-«загальник» включає до складу загального оподатковуваного доходу вартість безоплатно отриманих товарів по даті їх реалізації за ціною, визначеною на рівні не нижче звичайної ціни.
При цьому вартість безоплатно отриманих послуг включається до складу загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця за ціною не нижче звичайної по даті їх отримання.

Наразі це все.
Більше новин щодо діяльності підприємців ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Фізособи-підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Фізособи-підприємці»