Увага! Травневе оновлення плану-графіка перевірок ДФСУ на 2019 рік
Традиції податківців незмінні: новий місяць = нове коригування плану-графіка перевірок (станом на 08.05.2019 р.). Як завжди, зміни спершу торкнулися двох розділів:
- Розділ І «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб»;
- Розділ ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів».
Завантажити їх можна у нас на сайті або безпосередньо на сайті ДФСУ.
Згідно з оновленими даними перших двох розділів, у 2019 році податківці планують провести 5089 податкових перевірок. Це на 12 перевірок більше, ніж в плані-графіку за квітень.
Розділ ІІІ та ІV щодо перевірок підприємців та юросіб з питань ЄСВ, ПДФО та ВЗ поки що залишені без змін.
Податківці будуть блокувати ПН та РК за оновленими критеріями
Уряд постановою від 24.04.2019 р. №391 затвердив зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Зокрема, з’явилася додаткова умова для застосування «відсікаючої» ознаки у вигляді обсягу постачання товарів/послуг (500 тис. грн). Так, сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, повинна бути більше 20 тис. грн.
Крім того, згідно з оновленим пп. 3 п. 3 Порядка №117 ПН/РК перевірятимуться відповідно до таких ознак (одночасного виконання умов):
- загальна сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. гривень;
- одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4.
Докладно з усіма змінами можна ознайомитися у нашій новині.
Також нагадаємо, що при блокуванні реєстрації ПН/РК ДФС проводить моніторинг щодо ризиковості та податкової історії платника ПДВ, який надіслав ці документи в ЄРПН. Та от минулого тижня з’явилося рішення Окружного адмінсуду м. Києва, яким він зобов’язав ДФС відкликати лист №4065/99-99-07-05-04-18, у якому ці критерії та показники були визначені.
Нові рахунки з ЄСВ: як заповнити платіжку?
Нагадаємо, що з 2 травня сплачувати ЄСВ потрібно за новими рахунками. Як при цьому правильно заповнити платіжку – роз’яснила ДФС в Івано-Франківській області.
Податківці зауважили, що оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ. Також у полі №2 «Призначення платежу» зазначається розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску).
Тож будьте уважні і сплачуйте ЄСВ вчасно. Адже за несвоєчасну сплату загрожують штрафи. (Які саме? Читайте тут).
Ще п’ять нових роз’яснень від податківців
- Відсутність ТТН не є ознакою нереальності операції з постачання товарів. Але якщо ТТН у вас буде, то це буде додатковим підтвердженням реальності такої операції. Таку позицію висловила ДФС у консультації від 17.04.2019 р. №1637/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, коментар до якої читайте тут.
- Отримуєте послуги від ФОПів: чи зазначати їх у кількості працюючих за ЦПД? На думку податківців, до кількості працюючих за цивільно-правовими договорами не належать фізособи-підприємці, які виконували роботи згідно з ЦПД.
- Як бути, якщо не отримали від ДФС квитанції щодо реєстрації ПН? У підкатегорії 101.17 «ЗІР» зазначено: якщо після надсилання ПН через дві години не надійшла квитанція, в Е-кабінеті відсутні дані про реєстрацію та інспектор по телефону підтвердив відсутність, то потрібно надіслати таку ПН повторно на реєстрацію.
- Чи необхідно вказувати в ф. №1ДФ сплачену суму податку, якщо помилково було сплачено більше ніж потрібно? І як це зробити правильно? Відповідь дізнаємось з роз’яснення податківців.
- За І квартал 2019 року з туристичного збору звітуємо ще за «старою» формою. На цьому наголосила ДФС в Одеській області.
Картка «ключ до рахунку» вважається корпоративною, – НБУ
Картка «ключ до рахунку» використовується багатьма суб’єктами господарювання. Але в чинному законодавстві правила її застосування прямо не визначені, що викликає запитання у користувачів. Зокрема:
- чи може працівник підприємства (директор) здійснювати розрахунки за придбані ТМЦ для господарських потреб такого суб’єкта господарювання з використанням картки «ключ до рахунку»?
- чи слід оприбутковувати в касі підприємства суми витрачених коштів з такої картки?
- чи потірбно працівнику при використанні коштів з картки «ключ до рахунку» подавати авансовий звіт?
Відповіді на всі ці питання надав Нацбанк у екслюзивному листі для редакції «Дебет-Кредит». Наш коментар до нього читайте ось тут.
Які зміни готують держоргани? Три проекти
- «Єдинники» отримають нові форми реєстраційних документів. ДФСУ оприлюднила проект нових форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників ЄП, витягу з реєстру платників ЄП та Порядку застосування спрощеної системи оподаткування.
- ФСС підкоригує підстави для перевірок лікарняних та декретних. 25 квітня повторно розміщено для обговорення проект Порядку перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України.
- Інструкцію з бухобліку ПДВ скасують. Відповідний проект наказу Мінфіну був був оприлюднений на його сайті 8 травня. Разом з Інструкцією скасовується ще дев'ять наказів МФУ, якими раніше вносилися зміни до неї.
Інші новини
- У ДПСУ – новий очільник. Минулого тижня Уряд призначив Сергія Верланова головою Державної податкової служби на п’ять років з дати початку фактичного виконання обов’язків. Випробувальний термін триватиме місяць. Хто такий Сергій Верланов – читайте тут, а як він збирається боротися зі схемами з використанням ФОП – ось тут.
- Які зміни готує команда Зеленського для бізнесу? «Ми хочемо зменшити податковий тиск, але чи можемо ми це собі дозволити сьогодні - питання. Хоча в майбутньому ми розглядаємо можливість зменшення ставок податків». Про це заявив податківець із команди Зеленського Данило Гетманцев.
- Індекс інфляції за квітень – 101,0%. За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку у квітні 2019 року порівняно із березнем 2019 року становила 1,0%, з початку року – 3,4%.
Серія безкоштовних вебінарів «ТОП-5 помилок в розрахунку зарплати».
20-21-22 травня. Реєструйтесь!
На серії вебінарів Ви дізнаєтесь про помилки, які допускають:
- В термінах виплати зарплати та податків з зарплати;
- В розрахунку індексації зарплати;
- При оформленні працівників з інвалідністю;
- При переведенні працівника на основне місце роботи/сумісництво/неповний день;
- В розрахунку відпускних та лікарняних.
Я розповім виключно про те, з чим сама зіштовхнулась обслуговуючи 70+ компаній з 15+ сфер бізнесу.
Реєструйтесь на серію вебінарів і перевірте чи немає цих помилок в Вашій бухгалтерії!
До зустрічі через тиждень!
Ваш «Дебет-Кредит»