Главная Все новости Налогообложение Общие положения

Налоговой реформе-2020 быть: в I чтении приняты законопроекты №1209-1 и №1210

Сегодня, 3 декабря, на очередном заседании депутаты ВРУ приняли за основу законопроекты №1209-1 и №1210

Раніше ми повідомляли про появу заяви автора законопроектів №1209-1 та №1210-1 щодо відкликання. Про це ми писали тут

І ось сьогодні депутати ВРУ не підтримали відкликання №1209-1 та прийняли його та проект №1210 за основу у І читанні. Тож скоріш за все в цьому році на нас чекатимуть податкові зміни під ялинку. А тепер докладніше про їхне прийняття. 

 

Законопроект №1209-1

За інформацією ВРУ, законопроектом №1209-1 пропонується внести зміни до дванадцяти законодавчих актів, зокрема, до:

  • Закону про ЄСВ в частині приведення у відповідність до діючого законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ, уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з єдиного внеску, внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених Законом; 
  • Закону про державну підтримку сільського господарства України щодо уточнення формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації; 
  • Закону про судовий збір щодо встановлення максимальної величини ставки судового збору за поданням до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.

Проектом також пропонується внести зміни до ще 63 законодавчих актів України, якими передбачається узгодити питання розподілу повноважень між органами податкової та органами митної служби та якими чітко визначено, що контролюючий орган – це орган, який визначений Податковим кодексом України.

Проектом також пропонується більш точно визначити механізм адміністрування і механізм оскарження рішень щодо донарахування з ЄСВ.

 

Законопроект №1210

За інформацією ВРУ, законопроект №1210 розроблений з метою запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементація норм, передбачених Планом протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), реформування інституту фінансової відповідальності та удосконалення процедури адміністрування податків та зборів.

Законопроектом №1210 пропонується внести зміни до чинного законодавства в частині розгляду матеріалів перевірок ДПС.

Крім того, пропонується удосконалити процедуру оскарження рішень контролюючих органів шляхом створення постійного дорадчого органу при Мінфіні, а саме Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків. До її повноважень належатиме розгляд скарг на рішення ДПС у передбачених Податковим кодексом випадках.

***

Більше про майбутню податкову реформу читайте тут:

Аналітики «Дебету-Кредиту»:

Автор:
Русанова Анна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Общие положения
Теги:
НКУ , Законопроекты , Налоговая реформа -2020

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 2

Новости по теме

Консультации по теме