1. Графік відпусток на 2025 рік: готуємось до нового року!
У грудні працівники відгулюють останні відпустки, заплановані на 2024 рік. Щоб знати, як вони відпочиватимуть наступного – 2025 року і мати можливість порахувати резерв, потрібний на оплату цих відпусток, треба скласти новий графік. Як створювати графік відпусток? Які відпустки включати до нього? Коли його краще складати – у грудні чи у січні? Ми розповіли у цій статті.
2. Резерв на оплату відпусток у 2025 році
Щоби рівномірно розподілити витрати на оплату щорічних відпусток протягом року, підприємство складає графік відпусток на рік, рахує планову річну суму відпусткових (разом з ЄСВ) і визначає відсоток, за яким нараховуватиметься сума резерву протягом року. Як розрахувати суму потрібного резерву та відобразити її в обліку? Читайте у статті від редакції.
3. Перерахунок ПДФО-2024: обов’язок кожного роботодавця!
Кожен роботодавець повинен робити річний перерахунок ПДФО, але ПКУ не передбачає штрафу за його непроведення. То для чого його робити і чи можна не робити, якщо до доходів працівників не застосовується ПСП? Що показати в обліку і звітності? Читайте тут.
4. Перед складанням фінзвітності за 2024 рік не забудьте провести інвентаризацію
Перед складанням річної фінзвітності в період два місяці до закінчення року підприємство зобов’язане провести інвентаризацію грошових коштів, у тому числі коштів у касі. Розглянемо особливості такої інвентаризації у цій статті. Окремо також читайте:
- Інвентаризація необоротних активів
- Інвентаризація запасів
- Інвентаризація каси
- Інвентаризація дебіторської і кредиторської заборгованості
- Інвентаризація резервів і забезпечень
- Резерв матеріального заохочення працівників: якщо не провели інвентаризацію
- Інвентаризація за місцями відповідального зберігання
5. До 20 грудня потрібно надати до ТЦК дані про автотранспорт та техніку
Кому із суб’єктів господарювання потрібно повідомляти ТЦК про наявний у них автотранспорт, а кому цього не треба робити? Чи чекати штрафів за неповідомлення? Які ще наслідки чекатимуть на СГ за неподання даних? Читайте тут.
6. Складаємо фінансову звітність за 2024 рік
Базовим звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік, яким на практиці вважається проміжок часу з 1 січня по 31 грудня, який триває 365 або 366 (у високосному році) календарних днів. Тому річний баланс складається станом на кінець останнього дня звітного року – 31 грудня.
Про загальні правила складання фінзвітності за 2024 рік читайте у цій статті. А окремо про фінансову звітність-2024 для малих та мікропідприємств – у цій аналітиці.
7. Нарахування та оподаткування зарплати у 2025 році
Згідно зі Законом про Держбюджет-2025 розмір МЗП з 1 січня – 8000 грн. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на весь 2025 рік – 3028 грн. Як ці показники застосовувати під час оплати праці у 2025 році, читайте тут і тут.
8. Мінзарплата з 1 січня 2025 року – 8000 грн: які наслідки для бізнесу?
Від розміру мінімальної зарплати залежать не тільки витрати на оплату праці, але й розмір деяких податків, а також штрафи за порушення трудових відносин та норм ПКУ. Про те, наскільки вони зростуть у 2025 році, читайте у статті.
9. Індексацію зарплати у 2025 році будемо нараховувати по-новому!
Закон про Держбюджет у 2025 році змінює правила індексації. Зокрема, обчислення ІСЦ для індексації зарплати проводитиметься наростаючим підсумком починаючи з 1 січня 2025 року. А сума індексації за грудень не нараховується у січні 2025 року.
Нагадуємо, що у грудні індексувати зарплату працівникам потрібно за новими відсотками. А ще вперше у цьому році це треба буде робити для базових місяців червень – серпень 2024 року.
10. Нова ставка військового збору до доходів працівників
ДПСУ видала роз’яснення для податкових агентів щодо застосування нової ставки ВЗ з 1 грудня. Як їх застосовувати щодо грудневих доходів та доходів інших місяців? Читайте за посиланням.
11. Прожитковий мінімум-2025: види та вплив на інші показники
Традиційно Закон про Держбюджет на 2025 рік затвердив декілька розмірів прожиткових мінімумів. Вони є різними, бо застосовуватимуться для різних категорій населення. На що впливають ці показники? Читайте у статті.
12. Норми тривалості робочого часу на 2025 рік
Вже традиційно Мінекономіки вирішило не оприлюднювати показники для норм тривалості робочого часу на 2025 рік. Тому для зручності наших читачів ми вирішили скласти ці норми самостійно. Переглянути їх можна тут.
13. Надаєте матеріальну допомогу до Нового року: які податкові наслідки?
Одним зі способів поліпшення настрою та фінансової підтримки працівників є виплата їм допомоги. Поради, як це можна зробити до новорічних свят, читайте тут.
14. 30 грудня – останній день сплати податків за листопад 2024 року
За даними ДПС, 30 грудня є граничним терміном сплати податкових зобов’язань платниками податків за листопад 2024 року. Але ті, хто поки що не має можливості сплатити податки та підтвердили це, зможуть сплатити після закінчення війни.
15. 30 грудня – останній день для поповнення рахунків в СЕА ПДВ та перерахування податків та ЄСВ
За інформацією ДПС, 31 грудня та 1 січня не вдасться поповнити рахунки з електронного адміністрування ПДВ та акцизу, а також перерахувати кошти щодо ЄСВ, митних платежів та інших податків.
16. Як працюватиме Держказначейство наприкінці 2024-го та на початку 2025 року?
У період з 27 грудня по 30 грудня 2024 року Казначейство працює у звичайному режимі. А з 31 грудня 2024 по 1 січня 2025 року включно міжбанківські платіжні операції не здійснюватимуться. З 2 січня 2025 року органи Казначейства працюють у звичайному режимі.